10 NUMARA MESUT ÖZİL

10 numara mesut ozil 3buyukler

Mesut Özil son günlerin en popüler oyuncusu. Fenerbahçe’ye transferi gündem olduğu günden beri ilmek ilmek işlenen bir transfer sürecinin artık son aşamalarına geldik. Mesut Özil şu an oynadığı takımı Arsenal ile sözleşme fesihi yaptığı iddia ediliyor.

Bi taraftandan Arsenal takımı Mesut Özil’in yüksek maaşını yeni geçeceği takım için ilk 6 ay boyunca bir kısmını ödemeye gönüllü olduklarını açıkladı. Fenerbahçe bu bomba transfer için kesenin ağzını açtı ama sürekli yenilediği teklifler ile de oyuncuyu kaçırmamak için elinden geleni yaptı ve hala yapıyor.

Mesut Özil’in son günler İstanbul paylaşımları arttığı için tüm taraftarlar sözleşmenin imzalandığının kesin kanıtı olduğuna inanıyorlar. Eğer çıkan duyumlar doğru ise Mesut Özil sarı lacivertli takım Fenerbahçe ile 3,5 yıllık sözleşme imzaladı.

10 numaralı formayı isteyen Özil, yarım sezon boyunca memleketinin plaka kodu olan 67 numaralı forma ile sahaya çıkmak durumunda. Fenerbahçe ekibinde şu an 10 numarayı Samatta giyiyor ve sezon bitmeden başka bir oyuncuya numara devri yapılamaz.

10 numara mesut ozil 3buyukler 1

ÖZİL, ADIM ADIM BAŞARIYA

Mesut Özil Zonguldaklı bir ailenin çocuğu fakat Almanya’da doğdu ve Real Madrid transferine kadar tüm hayatı, çocukluğu Almanya’da geçti. İlk başta doğduğu yerin amatör takımlarında futbol kariyerini başlattı.

Amatör takımlar olsa bile Özil bu takımlarda Alman futbolunu ve disiplini öğrendi. Bu deneyimler Özil için daha sonrasında yarattığı kariyer için çok yardımcı olacak şeylerdi. 2005 yılında Schalke takımına transfer olan Mesut Özil‘in kariyeri bu takım sayesinde bambaşka bir yöne evrildi.

Başlardan kendini çok gösteremeyen oyuncu takımın yıldız futbolcusu Lincoln’ün 5 maç ceza almasıyla beraber kendi yıldınızı kendi parlattı. Yıldız oyuncunun çıkmadığı ilk maçtan itibaren yaptığı mükemmel asistler ile takımın ve Alman takımların dikkatini çeken Özil o günden sonra başarı merdivenini çifter çifter tırmandı.

Schalke’den sonra 2008 yılında başka bir Alman takımı olan Werder Bremen’e tam 5 Milyon Euro karşılığında transfer oldu. Bu takımda gösterdiği asistler ve hücum performansı ile 2010 Dünya Kupası’nda Alman Milli Takımının ilk 11’inde yer almayı hak etti.

10 numara mesut ozil 3buyukler 3

ÖZİL, ADIM ADIM ÜNE

2010 Dünya Kupası’nda Türkiye yerine Almanya’yı seçince ülkemizde Mesut Özil büyük bir eleştiri yağmuruna tutulmuştu fakat kendisi Zonguldaklı olsa da Almanya’da doğduğunu, orada büyüdüğünü ve en önemlisi de futbol eğitimini Almanya’da aldığı için böyle bir tercih yaptığını söyledi.

Dünya Kupası sırasında takımın en iyi şekilde temsil eden ve her maçta ilk 11’de yer alan Mesut Özil Türkiye ve başka ülkelerden övgüleri topladı. 2010 Dünya Kupası onun hayatını değiştirmiş derken başka bir büyük transfer daha geldi. Dünya Kupası performasından sonra Real Madrid Özil’e teklifte bulundu ve Mesut Özil 3 sezon boyunca La Liga dünyasında ter döktü.

Real Madrid performansından sonra İngiliz takımı Arsenal’e geçti ve şimdi de ülkemize, Fenerbahçe‘ye geliyor. İyi ki geldin Mesut Özil!

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …