ABOUBAKAR KARTAL’I SIRTLADI

Posted by

Süper Lig kapsamında oynamış olduğu karşılaşmalardan puan ve puanlar çıkararak Lig’in Liderlik koltuğuna oturmayı başaran ve rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile hayati bir savaşım vermeye devam ederken Sergen Yalçın yönetiminde göstermiş olduğu performans grafiği ile izleyenlerin takdirini kazanmayı başaran Siyah Beyazlı takım Beşiktaş’ın sürem başlangıcında yeniden ekibine katmış olduğu Vincent Aboubakar, ‘2. Beşiktaş’ döneminde adeta bir anka kuşu misali yeniden doğdu.

Tekrar siyah-beyazlı formayı giyebilmek için Porto’dan almış olduğu maaşın yarısını karar veren ve sakatlık tazminatını göze alan Kamerunlu star, performansıyla tam isabet bulunduğunu fazlasıyla kanıtladı.

Beşiktaş yönetimi, yine siyah-beyazlı formayı giymeyi fazlaca isteyen Vincent Aboubakar‘a yazın golcü listesinin son esnasında yer vermişti. Kamerunlu, buna karşın kırılmadı ve ortalama 1 ay bekledi.

Porto’da almış olduğu 3 milyon Euro maaşı elinin tersiyle itip, 1.5 milyon Euro ve 1+1 senelik sözleşmeyi kabul etti. S. Arabistan’tan gelen dolgun kontratı da geri çevirdi. Sabah’ın haberine göre; Porto’da iki sürem ilkin ciddi bir diz sakatlığı geçiren Aboubakar’ın transferine büyük risk olarak bakılırken, 29 yaşındaki futbolcu sözleşmesine yazılan, mevcut sakatlığı nedeniyle oynamadığı maçlardan 40 bin Euro ödenti yapılması koşul koşulan kontrat maddesine gözü kapalı müspet yanıt vermişti.

Gelinen noktada asla sakatlık yaşamadı. Sağlıklı bir halde yoluna devam etti, istikrarını oyunda kalma süresiyle de gösterdi. Bu sürem ligde 1910 dakika forma giyerek Atiba, Ersin ve Welinton’ın peşinden en fazla zaman alan 4. isim oldu.

BEŞİKTAŞ’A KAZANDIRACAK

Portekız kadrosundan bedavaya geçirme edilen Aboubakar‘ın sözleşmesinde “8 milyon Euro’ya özgür kalır” maddesi bulunuyor.

Bu rakamın ‘sinin Porto’ya ödenmesi koşulu var. Şimdiden Avrupa devlerinin dikkatini üstüne çeken star oyuncu, Süper Lig kapsamında oynamış olduğu karşılaşmalardan puan ve puanlar çıkararak Lig’in Liderlik koltuğuna oturmayı başaran ve rakipleri Galatasaray ve Fenerbahçe ile hayati bir savaşım vermeye devam ederken Sergen Yalçın yönetiminde göstermiş olduğu performans grafiği ile izleyenlerin takdirini kazanmayı başaran Siyah Beyazlı takım Beşiktaş‘tan ayrılması halinde kulübün kasasına minimum 6.4 milyon Euro bonservisin girmesini sağlayacak.

2-1 kazanılan Gaziantep FK karşısında duble yaparak 15 gole ulaşan Vincent Aboubakar, kariyerinde ancak bir sezonda daha çok lig golü kaydetti. 2013-2014 sezonunda Fransa Ligue 1’de Lorient formasıyla 16 defa ağları sarsan star oyuncu, iki gol daha atması halinde lig istatistiklerinde kariyerinin zirvesine ulaşacak.

PORTO BİN PİŞMAN

Portekiz kadrosunun kronik sakatlığı olduğu ve sürem içinde takıma katkı sağlayamayacağı sebebi öne sürülerek bonservissiz gönderilmiş olduğu Aboubakar’ın performansı bu sonucu alanları pişman etti.

Porto’nun iki forveti Marega ve Taremi’nin attığı toplam 15 gole Aboubakar, tek başına ulaştı. Mavi-beyazlıların taraftarları her maç sonrası eski futbolcularının performansını konuşurken, bilhassa bu kararın alınmasına niçin olan sıhhat kadrosunun değiştirilmesi yönünde kulübe mesajlar yağdırıyor.

Comments are closed.