Ahmet Nur Çebi’den Derbi Öncesi Çarpıcı Açıklamalar

ahmet nur cebi aciklama2

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Uluslararası Futbol Ekonomi Forumu’ndaki konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı ve  Pazar günü Fenerbahçe ile oynayacakları derbi öncesinde açıklamalarda bulundu.

Başkan Çebi, Pazar günü derbide sarı lacivertli rakiplerini yenerek, Beşiktaş’ın da şampiyonluk yarışının içinde olduğunu göstermek istediklerini söyledi.

Fenerbahçe Şampiyon Algısı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, Fenerbahçe’nin şimdiden şampiyon olduğu ve Beşiktaş’ın da şampiyonluk yarışının dışında kaldığı algısını yıkmak istediklerini belirtti.

Yapılan transferler bir takımın sezon başında şampiyon ilan edilmesini gerektirmiyor diyen Çebi, Süper Lig’de son maç oynandığında ve son düdük çaldığında şampiyonun ilan edileceğini söyledi.

Beşiktaş’ın uzun zamandır Kadıköy’de derbi galibiyeti alamaması ile yöneltilen soruya Ahmet Nur Çebi, her şeyin bir başlangıcı olduğunu söyledi. Motivasyon anlamında takımına güvenen Çebi, galibiyete inancının tam olduğunu vurguladı.  

Umarım Maçtan Sonra Hakemi Tartışmayız

Pazar günü oynanacak olacak Fenerbahçe – Beşiktaş derbisini hakem Tugay Kaan Numanoğlu yönetecek. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nut Çebi, Türkiye futbolunun en önemli unsurlarından birinin derbiler olduğunu söyledi. Çebi, taraftarların en çok keyif aldığı, ezeli rekabetin sahada, ebedi dostluğun saha dışında kaldığı derbilerde hakem konusunun öne çıktığını belirtti.

Maçın hakemi ile ilgili de konuşan Ahmet Nur Çebi, genç bir hakem ve başarılı olmasını dilediğini söyledi. Maç bittikten sonra hakemin gündeme gelmemesini dileyen Ahmet Nur Çebi, maçtan sonra hakem hatalarını konuşmak istemediğini belirtti.    

ahmet nur cebi aciklama3

Pirim Açıklaması

Maçtan önce futbolculara pirim verilip verilmeyeceği hakkında yöneltilen sorulara Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Cebi, rakip takım kim olursa olsun maçtan önce pirim verme gibi bir durumlarının olmadığını söyledi. Galibiyetle sonuçlanan kritik maçlardan sonra yönetici arkadaşlarıyla bir araya gelip toplantı yaptıklarını, ancak o zaman pirim konusunun gündeme geldiğini belirtti.

Ahmet Nur Çebi’den Gökhan ve Caner Açıklaması

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Gökhan ve Caner’in sezon başında tekrardan Fenerbahçe’ye dönmesi ile ilgili de kısa açıklamalarda bulundu. Gökhan ve Caner’in profesonel futbolcular olduğunu ve bu tarz şeylerin futbolun içinde olduğunu belirten Çebi, iki oyuncuya da başarılar diledi.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …