Alex Telles Galatasaray’a Kazandıracak

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibi, gelecek sezonun hazırlıklarına tüm hızıyla devam ediyor. Sarı kırmızılı kulübün iddialı kadro planlarının ilerlediği süreçte ise müjdeli haber geldi. Cimbomun eski yıldızı Alex Telles ile ilgili gelişmeler de devam ediyor.

Yeni sezon için transfer hazırlıkların yapıldığı dönemde, Galatasaray için müjdeli haber geldi. 2016 yılında sarı kırmızılı takımdan ayrılarak Porto ekibine transfer olan Alex Telles kulüple yollarını ayırmaya karar verdi.

Yıldız oyuncunun sözleşmesinde ise bir sonraki satıştan pay alınacağına ilişkin bir madde yer alıyordu. Başarılı oyuncunun Portekiz ekibinden kesin olarak ayrılacağı duyuruldu.

Alex Telles ile ilgili son durum açıklanırken, bu durum ise Galatasaray’ın yakından ilgisini çeken bir durum oldu. Oyuncunun son durumunu yakından ilgilendiren sarı kırmızılı kulübe, bir gelir kapısı daha böylelikle açılmış oldu.

Adı sık sık Chelsea ile anılan Telles transferinde, Galatasaray’ın pay alacak olması da spor gündeminin merkezine oturdu.

%10 Sarı Kırmızıların Olacak

27 yaşındaki yıldız oyuncu, öncelikli olarak Galatasaray ekibinden kiralık olarak Inter’e dahil olmuştu. Ardından Portekiz temsilcisi Porto’ya 6.5 milyon Euro bedel ile satılan yıldızın kontratında ise bir madde yer alıyordu.

Kontrantta yer alan maddeye göre ise Telles’in bir sonraki satışındaki kar bedelinden Galatasaray yönetimi de %10 almış olacak.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …