Ali Fatinoğlu

Ali Fatinoğlu Hakeme Yönelik Eleştiride Bulundu

Posted by

Galatasaray Spor Kulübü’nün kongre üyesi Ali Fatinoğlu, Süper Lig’in 28’inci haftasında Gaziantep FK mücadelesine ilişkin konuştu. Maçın yönetici ismi hakem Alper Ulusoy’u vermiş olduğu kararlar sebebiyle eleştiren sarı kırmızılı isim, eleştirisini sosyal medya üzerinden gerçekleştirdi.

Süper Lig’in 28’inci hafta mücadelesi için Gaziantep FK ile kozlarını paylaşan Galatasaray ekibi sahadan beraberlikle ayrıldı. Maçta alınan kararlar ise sarı kırmızılıların aleyhine olunca, camiadan ve spor severlerden büyül tepki topladı.

Galatasaray Spor Kulübü’nde son genel kurula başkan adaylığını açıklamış olan kongre üyesi Ali Fatinoğlu da, Gaziantep FK mücadelesinin hakemi Alper Ulusoy ile ilgili eleştiride bulundu.

Hakemin maç sırasında almış olduğu kararları sosyal medya üzerinden eleştirerek,  6 saniye kuralı ihlaline ilişkin görsel destekli paylaşımda bulundu.

Koronavirüs salgınının sonrasında tekrar başlayan futbol liglerinde, özellikle de hakemlerin almış olduğu kararlar büyük tepkiye neden oluyor. Alper Ulusoy’un da Gaziantep FK ve Galatasaray mücadelesindeki kararları bunlara örnek verilebilir.

Videolu Paylaşım

Bu durumu eleştiren Ali Fatinoğlu da, hakemin 6 saniye kuralı ihlalinin, maçın ilk devresinde konuk ekibin file bekçisi Günay Güvenç’in de yaptığın belirterek, bunu video ile destekledi.

Federasyonun yalnızca Galatasaray’ın şampiyonluğunu engellemekle kalmadığını ve yapılan vicdansız katliamlarla yurt dışı basınının da dikkatini çektiklerini söyledi.

Öte yandan yapılan haberlerle, Türk futbolunun da küçük ve şaibeli bir hale düşürüldüğünü ifade etti.

Güncel Yazılar

 

Comments are closed.