Ali Koç’tan Derbi Öncesi Açıklamalar

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanı olan Ali Koç, futbolsa siyasete karışmaları ve son zamanlarda yaşanan olaylar hakkında ciddi açıklamalarda bulundu. Ali Koç, yapmış olduğu açıklamalarında Fenerbahçe’nin de kendisinin de siyasete karışmadığını belirtirken Cumhurbaşkanı’nın bu noktada örnek alınması gereken bir isim olduğunu da belirtti.

Ali Koç yapmış olduğu açıklamalarında, futbola siyasetin karışmaması adına ikazda bulunduklarını, birilerinin ise bunu Fenerbahçe’ye yönelik bir suçlama haline getirdiğini, kendilerinin futbolla siyasetin farklı kulvarlarda yürümesi gerektiğini söylediklerinin altını çizdi. Koç aynı zamanda bu açıklamalarını kamu yöneticilerinin kulüplerin arasında yaşanan rekabete zarar verecek şekilde yaptıkları açıklamalarından dolayı yaptıklarını, cumhurbaşkanımızın bu noktada lig maçlarına katılmama kararı gösterdiğini ve bütün siyasetçilerin bu duruşu örnek almaları gerektiğini beirtti.

Tribünde Siyasi Tezahürat Girmeyin

Koç, Fenerbahçe’nin hiçbir zaman devletimizle gerginlik içerisinde olmadığını, aynı zamanda taraftardan da bu noktada bir ricası olduğunu ve fantastik, bilim kurgu filmlerine benzer senaryolar üreten kişilerle kendilerinin mücadele edebileceklerini tribünlerde bu noktada siyasi tezahürat olmaması gerektiğini belirtti.

Şampiyon Olmak İçin Gereken Çalışmaları Yapacağız

Ali Koç yaptığı açıklamalarına bu haftadan itibaren taraftarlarla omuz omuza ve taraftarların desteği içerisinde bütün maçları kazanmaya çalışacaklarını ve şampiyon olmak için uğraşacaklarını belirtti. Fenerbahçe son haftalarda karşılaşmalardan almış olduğu olumsuz sonuçlarla beraber taraftarın tepkisini çekerken şampiyonluk yarışından her geçen gün uzaklaşmaya başladı.

Lig Adil Yönetildiği Takdirde En Büyük Aday Fenerbahçe

Ali Koç açıklamalarında transfer noktasında hatalarının olduğunu ve doğru kadro mühendisliği yapamadıklarını kabul etti. Bunu konuştuklarını belirten Ali Koç, bu noktada yapmış oldukları hatalarından da ders çıkardıklarını fakat bunların hiçbir sistematik hatalara maruz kaldıklarını ve bu yüzden şampiyonluk yarışından her geçen gün uzaklaştırıldıkları gerçeğini değiştirmediğini belirtti. Koç, açıklamalarında kimsenin 34 tane mükemmel maç oynayamayacağını ve son haftalarda sürekli Fenerbahçe’nin çok kötü olduğuna dair bir algı oluşturulduğunun altını çizdi. Koç, taraftarın her şeyin farkında olduğunu bildiğini ve bu yüzden kendilerine destek verdiğini, bu hafta sonundan itibaren artık hırsla dolmuş şekilde mücadele vereceklerini de belirtti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

3buyukler ryan kent ingiltereye geri donmeye hazirlaniyor

Ryan Kent İngiltere’ye Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Fenerbahçe, geleceğe umutlu bakıyor. Sarı lacivertli takım, son olarak, Süper Lig’de Hatayspor ile karşı karşıya …