ASLAN GALATASARAY’DAN ORTA SAHAYA OPERASYON

Posted by

Spor Toto Süper Lig’de zirve yarışı sürerken transfer çalışmaları da son hızıyla devam ediyor. Galatasaray ise bu transfer çalışmalarına en çok yoğunlaşan takımlardan biri olarak öne geçiyor. Fatih Terim sadece bu sezon için değil gelecek sezon için de takımının kadrosunu güçlendirmek adına sıkı bir çalışma programı izlemekte.

Bek bölgesinde araştırmalarına devam eden sarı kırmızılı ekip, orta sahaya da el atmayı planlıyor. Özellikle sezon sonunda, 7 orta saha oyuncusunun 5’inin sözleşmesinin sona erecek olması, başta Fatih Terim olmak üzere scout ekibini de harekete geçirmeye yetti.

Spor Toto Süper Lig’in zirve yarışındaki en iddialı takımlarından biri olan Galatasaray, gelecek sezon için transfer çalışmaları yapmaya devam ediyor. Ara transfer döneminde renklerine önemli isimleri bağlayan sarı kırmızılılar, gelecek sezon için de şampiyonluğu garantilemek adına yeni isimlerin peşine düştü.

Sezon sonu bazı isimlerle vedalaşacak olan Aslan, yeni oyuncularla anlaşıp kadrosunu güçlendirmeyi planlıyor. Son olarak sağ ve sol bek arayışlarına hız kesmeden devam eden scout ekibi, Konstantinos Tsimikas, Patrick Van Aanholt ve Ezgjan Alioski’yi takip altına almıştı.

Bu üç ismin de sarı kırmızılı renklere bağlanıp bağlanmayacağı hala tam olarak belli olmasa da, scout ekibinin kendinden emin bir şekilde orta saha için çalışmalara başladığı öğrenildi.

Çünkü orta sahadan pek çok ismin bu sezon sonu sözleşmesi bitiyor ve bu durumun Galatasaray’ı zorlayacağı düşünülüyor. Aslan’ın teknik direktörü Fatih Terim, sezon sonuna kadar Taylan Antalyalı, Gedson Fernandes, Oghenekaro Etebo, Ömer Bayram, Emre Akbaba, Sofiane Feghouli ve Arda Turan ile birlikte toplamda 7 ismi orta sahada oynatabilir.

Fakat bu 7 isimden 5’inin sözleşmesi sezon sonu bitecek. Öte yandan bu 7 oyuncudan sadece 4’ünün gerçek mevkisinin orta saha olduğu biliniyor. Normalde Ömer Bayram sol bek ve Arda Turan ile Sofiane Feghouli ise kanat forvet oyuncuları olarak görev yapıyor.

Gelecek sezonda takımda bulunacak isimlerin de sadece Taylan Antalyalı, Sofiane Feghouli ve Arda Turan olduğu düşünülüyor. Etebo’nun olmayacağı neredeyse kesinken, Akbaba, Bayram ve Fernandes’in durumlarının ise belirsiz olduğu öğrenildi.

Bu yüzden Fatih Terim gelecek sezon için kadroya gerçek mevkileri orta saha olan güçlü oyuncular katmayı planlıyor.

FATİH TERİM ORTA SAHA İÇİN PEK ÇOK ALTERNATİF DÜŞÜNÜYOR

Tecrübeli teknik adam orta saha için pek çok senaryo üretiyor. Terim öncelikle Taylan Antalyalı’nın yanına onu yedekleyecek bir ön liberö katmayı planlıyor. Ayrıca, Gedson eğer takımda kalırsa yanına onu zorlayacak bir 8 numara, kalmazsa doğrudan 11’de oynayacak bir 8 numara eklenmesi planlanıyor.

Öte yandan Younes Belhanda ile yollar zaten ayrılmıştı. Emre Akbaba’nın durumu ise hala tam olarak belli değil. Fatih Terim bu sebeple bu iki ismin yokluğunda takımın lideri olabilecek tarzda bir 10 numara arayışında.

Akbaba eğer takımdan ayrılırsa, kadroya eklenmesi planlanan birinci 10 numarayı zorlayacak tarzda genç bir futbolcunun takıma alınması hedefleniyor.

ASLAN OLİMPİU MORUTAN’IN PEŞİNDE

Galatasaray orta sahayı güçlendirmek adına yeni bir ismin peşine düştü. Sarı kırmızılı ekip, Steaua Bükreş’de top koşturan 21 yaşındaki futbolcu Olimpiu Morutan’ı takibe aldı. Ancak kulübüyle 2023’e kadar sözleşmesi olan genç oyuncunun peşinde, başka takımlar da var. Morutan ile Galatasaray dışında Atalanta, Breton, Rennes ve Leverkusen de ilgileniyor.

Comments are closed.