Aslan’dan 15 Milyonluk Bütçe Hedef Gedson Fernandes

Posted by

Sarı Kırmızılı kulüp, yaz transfer döneminde çok sayıda yıldız isim ile masaya oturdu. Kulüp başkanı Burak Elmas ve teknik direktör Fatih Terim, Aslan ekibine gençlik aşısı vurmak üzere harekete geçti. Buna göre maliyeti düşük ancak performansı yüksek olan genç oyuncuların transferi sağlandı.

Ocak ayındaki transfer dönemine Galatasaray’ın ayırdığı bütçenin 15 milyon Euro olduğu öğrenildi. Cimbom, bu planını gerçekleştirmek üzere öncelikli hedefini Gedson Fernandes olarak belirledi. İşte Sarı Kırmızılı ekibin transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Aslan ekibi, 2021 – 2022 sezonu başlamadan önce kadrosuna çok sayıda ismi dahil etti. Galatasaray, Süper Lig’de istediği çıkışı yapamayınca gözlerini ocak ayındaki devre arasına çevirdi. Cimbom’un öncelikli hedefi takımın eksiklerini kapatarak gerekli takviyeleri yapmak.

Sarı Kırmızılı takım, yeniden elini cebine atacak. Şimdilik yapılacak transferler için belirlenen bütçenin 15 milyon Euro olduğu öğrenildi. Sarı Kırmızılı oyuncuların deneyimli çalıştırıcısı takımın farklı bölgeleri için gündemdeki başarılı oyuncuları inceliyor.

3 Transfer Olabilir

Galatasaray Kulüp Başkanı Burak Elmas ve teknik direktör Fatih Terim yaptıkları görüşmelerde Sarı Kırmızılı ekibe yapılacak takviyeleri konuştu. Ara transfer dönemi için listeye 2 – 3 yıldız isim alındı. Başkan Elmas, stat sponsorluğundan gelecek geliri yapılacak transferlere harcamayı düşünüyor. 15 milyon Euro, yapılan planlamalara göre ödenecek.

Ayrıca Aslan ekibinin hangi başarılı oyuncuya odaklandığı da öğrenildi. Hedef öncelikli olarak Gedson Fernandes…

22 yaşındaki genç yetenek SL Benfica’da 2018’den beri merkez orta saha oyuncusu olarak oynuyor. Portekizli sporcunun güncel piyasa değeri yaklaşık 12 milyon Euro.

Gedson’a 10 Milyon Euro

Sarı Kırmızılı kulüp, Gedson Fernandes için 10 milyon Euro limit belirledi. Cimbom, Benfica talep ettiği takdirde belirlenen rakamı gözden çıkaracak. Teknik direktör Fatih Terim, Portekizli sporcuya ek olarak kanat, sağ bek ve kale için de takviye yapmayı planlıyor. Şu an için imparator Terim’in hangi isimlere odaklandığı tam olarak açıklanmadı.

Ancak bir süredir gençlik aşısı parolasını benimseyen Galatasaray’ın transfer listesindeki isimlerin dinamik ve genç futbolcular olacağı düşünülüyor.

Comments are closed.