Attila Szalai’ye Devler Talip

Posted by

Fenerbahçe’nin başarılı savunmacısı Attila Szalai’ye ara transfer döneminin yaklaşmasıyla birlikte birçok kulübün ilgisinin artmaya başladığı uzun süredir yazılıp çiziliyor.

Her gün bir başka önemli Avrupa kulübüyle adı geçen Attila Szalai’yle alakalı çıkan son haberler ise Avrupa’nın dev kulüplerinin de Macar oyuncuyla ilgilendiği yönünde.

EURO 2020 başta olmak üzere uzun bir süredir Macaristan Milli Takımı forması altında da çok iyi bir performans sergilemeye devam eden Attila Szalai’ye bu sebepten ilginin artması da şaşırtıcı değil.

İspanyol Kulüpleri Szalai’ye Talip

Çok uzun bir zamandan beri İspanyol kulüplerinin Attila Szalai’ye talip olduğu biliniyordu. İspanya’nın iki büyük kulübü Atletico Madrid ve Sevilla’nın Macar oyuncuyu kadrolarına katmak için planlar yaptığı, kaynak ayırdıkları konuşulurken iyi bir teklif gelmesi halinde Fenerbahçe’nin de bu ihtimali değerlendireceği basında yer alan haberler arasındaydı.

Sevilla’nın ilgisi ne kadar devam ediyor bunu devre arasındaki transfer döneminde veya yaz transfer döneminde görme imkanı bulacağız ancak Atletico Madrid’in Szalai’yi kadroya katmak için çok yoğun bir şekilde uğraştığı ve Avrupa’nın diğer ülkelerinden talipleriyle gireceği transfer yarışında en önde olan kulüp olduğunu söylemek mümkün.

Diego Simeone liderliğinde geçtiğimiz sezon şampiyon olma başarısı gösteren Atletico Madrid’in Szalai’yi transfer etme ihtimaline ünlü futbol sitesi Transfermarkt’ta %53’ten daha fazla bir ihtimal oran veriliyor.

Güney Kıbrıs ekiplerinden Apoel Limasol’dan 2 milyon Euro karşılığında transfer olan Attila Szalai bugüne kadar Fenerbahçe formasıyla 35 maça çıktı ve Fenerbahçe savunmasının vazgeçilmez ismi olmayı başardı.

Chelsea ve Juventus da Kervana Katıldı

Basında Szalai’nin transferine yönelik yazılan son haberlerde ise Chelsea ve Juventus’un da oyuncuyu kadrosuna katmak yönünde ilgilerinin olduğu ifade ediliyor. İtalyan basınında Juventus’un Attila Szalai’yi kadrosuna katmak için girişimlere başladığı ve Chelsea ile bir yarışa girildiği ifade edilirken, yarışta en avantajlı takım olan Atletico Madrid’i geçebilmek için de kesenin ağzının açılması gerektiği belirtiliyor.

Oldukça iyi kullandığı sol ayağı, potansiyeline daha varmamış olması ve savunmada verdiği güvenle Avrupa kulüplerinin ilgisini çekmeyi başaran Attila Szalai, modern futbola da uygun bir oyuncu izlenimini veriyor.

Bilindiği üzere Avrupa’nın büyük kulüpleri oyun kurulumunu mümkünse kaleciden, eğer mümkün değilse de defans hattından başlatmayı şart gören bir oyunu benimsiyorlar. Topa daha fazla sahip olabilmek adına savunmadaki oyuncularının iyi bir tekniğe ve pas kalitesine sahip olmasını isteyen kulüpler bu özelliklere sahip olan savunmacılar için ciddi paralar ödeyebiliyorlar.

Nesta, Maldini, Cannavaro gibi daha sert ve kesici savunmacıların yerini Ruben Diaz, Virgil Van Dijk gibi oyunu iki taraflı oynayabilen oyuncuların aldığı bir atmosferde Attila Szalai de kabul edilebilir bonservis bedeli ve oyunuyla öne çıkıyor.

Fenerbahçe ile 2025 senesine kadar sözleşmesi bulunan Attila Szalai’nin yakın zamanda bir Avrupa kulübünde forma giymesine kesin gözüyle bakılıyor.

Comments are closed.