Avrupa Ligi’nde Türk Derbisi

Posted by

Basketbol Kadınlar Avrupa Ligi çeyrek finalinde Türk derbisi oynanacak. Fenerbahçe Öznur Kablo ile Galatasaray karşılaşacak. Organizasyonun çeyrek finalinde karşılaşacak olan ezeli rakipler Fenerbahçe ve Galatasaray kozlarını bir de Avrupa sahnesine paylaşacak.

B Grubunu birinci olarak tamamlayan ve çeyrek finale yükselen Fenerbahçe Öznur Kablo çeyrek final karşılaşmalarında Galatasaray ile karşılaşacak ve Avrupa bir Türk derbisine tanık olacak.

EuroLeague Women mücadelelerinde olduğu gibi Avrupa Ligi maçlarında da yeni tip korona virüs (covid-19) engellerinin olmaması için takımlar üst düzeyde tedbirlerini almış bulunuyor.

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde D Grubundan bulunan Galatasaray, Fransa temsilcisi Bourges Basket takımını 74-65 mağlup ederek çeyrek finale yükselmişti. Fenerbahçe Öznur Kablo’da çeyrek finale yükseldi ve Galatasaray ile rakip oldular.

Altıncı maçında üçüncü galibiyetini elde eden sarı kırmızılı ekip, grubunu ikinci sırada bitirdi. Bu sonuçlar sonrasında final yükseldi ve B Grubu lideri Fenerbahçe Öznur Kablo ile eşleşti. Eşleşme iki maç üzerinden 17-19 Mart tarihlerinde ve pandemi nedeni ile tek bir merkezde oynanacak.

Galatasaray – Bourges Karşılaşması Notları

Fransa’nın Bourges kentin de düzenlenen D Grubu 2. Seri müsabakalarında mücadele eden Galatasaray, Boutges Basket takımı ile karşılaştığı mücadeleden galibiyet ile ayrılmıştı ve bu galibiyet sonucunda çeyrek finale yükselmişti.

Prado Spor Sarayı’nda oynan karşılaşmanın ilk çeyreğinde 16-14, 2 sayılık bir fark ile tamamlayan sarı kırmızılı ekip devre arasına ise 38-35 üstünlük ile girmişti. İkinci yarıdan itibaren aradaki farkı koruyan Galatasaray, üçüncü periyodu 54-49 önde tamamladı ve karşılaşmadan 75-65 galibiyet ile ayrılan taraf oldu.

Fenerbahçe Grubu’nu Birinci Tamamladı

Çekya’nın başkenti Prag’da oynan B Grubu 2. Seri müsabakalarından mücadele eden temsilcimiz Fenerbahçe Öznur Kablo, ASVEL Feminin ile karşı karşıya geldi.

Kralovka Arena’da oynanan mücadelenin ilk çeyreğini 16-11 önde bitiren Fenerbahçe Öznur Kablo rakımı devre arasına 33-30 üstünlük ile girmeyi başardı.

Karşılaşmanın üçüncü periyodunu ise 49-47 önde tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo, final periyodunda geriye düştü fakat son bölümde toparlandı ve karşılaşmayı 67-65’lik bir skor ile kazandı.

B Grubunu birinci olarak tamamlayan ve çeyrek finale yükselen Fenerbahçe Öznur Kablo çeyrek final karşılaşmalarında Galatasaray ile karşılaşacak ve Avrupa bir Türk derbisine tanık olacak.

Comments are closed.