Belhanda ile Yeni Sezon Sözleşmesi

belhanda ile yeni sezon sozlesmesi 3buyukler

Galatasaray, Belhanda ile yeni sezon için masaya oturdu. Galatasaray ile sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Younes Belhanda ile yeni sezon anlaşması için masaya oturdu. Faslı oyuncu ile yapılan ilk görüşmelerde taraflar istediği gibi anlaşamadı ve görüşmeden sonuç çıkmadı.

Garanti ücretine ek olarak ise TFF, Süper Lig ve UEFA müsabakalarında yer aldığı her bir puan için ise 5 bin Euro prim ödemesi yapıyor.

Galatasaray’da Kalmak İstiyor

Galatasaray, Belhanda ile görüşmelere resmi olarak başladı. Kontratı sezon sonunda bitecek Faslı futbolcu ile henüz anlaşma sağlanamadı.

Ne sarı kırmızılı takım ne de Faslı oyuncu isteklerinde anlaşamayınca ilk görüşme olumlu olmadı. 30 yaşındaki futbolcunun yapılan görüşmelerde Galatasaray’da kalmak istediğini yönetime ilettiğini belirtti. Yıllık 3 milyon 350 bin Euro ücret alan Belhanda’nın, maaşında indirime hazır olduğunu da ifade etti.

Faslı oyuncu için Galatasaray şu anda senelik 3.35 milyon Euro garanti ödeme yapıyor. Garanti ücretine ek olarak ise TFF, Süper Lig ve UEFA müsabakalarında yer aldığı her bir puan için ise 5 bin Euro prim ödemesi yapıyor.

Oyuncu yer aldığı her görev maçında kazandığı 25 puan sonrasında ise ekstra 100 bin Euro prim alıyor.

Faslı yıldız, Galatasaray – Trabzonspor galibiyeti sonrasında, “Burası oynaması zor bir deplasman. Dördüncü kez buraya geliyorum ve ilk kez kazandık. O yüzden çok gururluyum” ifadelerini kullandı.

Sezon sonunda bitecek olan sözleşmesi ile ilgili ise yıldız oyuncu Belhanda, “Galatasaray’da kalmayı çok istiyorum ancak bu sadece benim elimde olan bir şey değil. İlerleyen zamanlarda göreceğiz” dedi.

Başarılı Bir Oyuncu

belhanda ile yeni sezon sozlesmesi 3buyukler 2

Faslı oyuncunun şuan için 1 milyon Euro daha düşük bir ücret ile 2 milyon 350 bin Euro gibi bir ücrete imza atabileceği açıklandı. Galatasaray yönetiminin ise Belhanda’nın teklifine ilk etapta olumlu yaklaşmadığı açıklandı.

Yönetim, teknik direktör Fatih Terim ile yapacağı özel görüşme sonrasında Belhanda konusundaki kararını vereceğini belirtti. Temmuz 2017 yılında Türkiye macerasına başlayan Belhanda, başarılı bir sezon geçirdi.

Bu sezon tüm kulvarlarda 14 maça çıkan yıldız futbolcu toplamda 4 gol ve 1 asistlik başarı elde etti. Galatasaray’da şimdiye kadar toplamda 117 maça çıkan Belhanda, 18 gol atıp, 24 de gol pası elde etti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …