BELHANDA’DA ŞOK GELİŞME – İNDİRİM TEKLİFİ

Posted by

Galatasaray’la olan sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Younes Belhanda, Trabzonspor maçı öncesindeki görüşmede pandemide kendisine sunulan ancak kabul etmediği şartları bu kez kendisi önerdi. Ancak fayda-maliyet anlamında yönetimi tatmin etmeyen bu öneriye yanıt dahi verilmedi.

Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan ve kariyerine Galatasaray’da devam etmek istediğini ifade eden Belhanda’nın, menajeri, kulüp başkanı Mustafa Cengiz ve ikinci başkan Abdürrahim Albayrak ile bir araya gelerek sözleşme uzatmak için görüştüğü ortaya çıktı.

Bu konuda irade ortaya koyan ise Belhanda cephesi oldu. Menajeri D’avilla ‘nın İstanbul’a gelişiyle birlikte 24 Aralık Perşembe günü gerçekleşen görüşmede Belhanda başkan Mustafa Cengiz ve Abdürrahim Albayrak’a yeni sözleşme imzalamak istediğini söyledi.

Ailemle İstanbul’da Yaşamak İstiyorum

Galatasaray’ın pandemi gerekçesiyle talep ettiği indirime sıcak bakmayıp olumsuz yanıt veren Belhanda ve menajeri yeni kontrat taleplerinde bu kez kendileri fiyat düşürdü.

Galatasaray’da 3 milyon 350 bin Euro kazanan Belhanda’nın menajeri yeni kontrat talebinde 1 milyon Euro’luk indirim yaptı.

Faslı oyuncunun İstanbul’dan ev aldığını ve Galatasaray’da mutlu olduğunu belirterek “Burada kalmak istiyorum. Buradan ev aldım ve ailemle İstanbul’da yaşamak istiyorum” dediği öğrenildi.

Terim’in Kararı Bekleniyor

2.3 milyon Euro isteyen ve yaklaşık yüzde 30’luk bir indirimle imza atmaya hazır olduğunu ifade eden Belhanda ve menajerine yönetim pek de sıcak bakmıyor.

Faslı oyuncunun bu görüşmede istediği yanıtı alamamasının sebebi olarak başkan Mustafa Cengiz ve Abdurrahim Albayrak tarafından yapılan değerlendirmede futbolcunun gerçekleştirdiği sorunlu davranışlar ile fayda maliyet analizinde sınıfta kalması gösteriliyor.

Belhanda’nın bu talebi şimdilik bekletiliyor. Eğer Fatih Terim de yönetimle fikir birliği içinde olursa Faslı oyuncu en geç sezon sonunda Sarı-Kırmızılılara veda edecek.

Yönetimin, Terim’in raporu olumlu olsa da daha büyük bir indirim talep etmesi de bekleniyor.

Bu Sezonki Performansı

Younes Belhanda bu sezon ligde forma giydiği 10 maçta 2 gol, 1 asistle takımına katkı sağladı. Türkiye Kupası’nda da 1 maçta 1 gollük performans sergiledi.

Bunun dışında Avrupa Ligi Elemeleri’nde de 3 maçta forma giyen Belhanda 1 gol kaydetti. Bu performansın yeni sözleşme için yeterli olup olmayacağına Terim karar verecek.

Comments are closed.