Belhanda Krizinin Arka Planı

belhandanin elestirisinin arka yuzu 3buyukler

29. hafta karşılaşmasında Sivasspor karşılaşmasında 2-2 berabere kalarak puan kaybeden Galatasaray’da günde sıcaklığını koruyor. Takımın 10 numarası Younes Belhanda karşılaşma sonrasında yaptığı açıklama sırasında Galatasaray yönetimini eleştirdiği için topa tutuldu.

Belhanda yaptığı zemin eleştirisinden sonra sosyal medya hesabından da açıklama yapmıştı. Yönetim tarafından fişi çekilen profesyonel oyuncunun attığı geri adım işe yaramadı. Belhanda son zamanlarda yaşadığı performans düşüklüğüne rağmen Galatasaray’da neredeyse her maçta forma şansı bulmuştu.

Belhanda’nın açıklamasından sonra yaşananların perde arkası:

Zemin Konusununun Çözülmesi İçin Yönetimi Ağır Eleştirdi.

Galatasaray için kabus gibi başlayan 29. hafta kabus gibi de devam etti. Sarı-kırmızılı takım camiasında 2-2 skorla Sivasspor karşılaşmasında yaşanan puan kayıpları tartışılırken Belhanda’nın açıklamaları da şok etkisi yarattı. Maç sonrası zemin açıklamaları ile adından çokça söz ettiren Belhanda’nın sözleşmesi yönetim tarafından haklı sebeplerle fesh edildi.

Sosyal medya hesaplarında kendilerini göstereceklerine zemin sorununa bir çözüm bulsunlar diyen Belhanda’nın açıklaması yönetim tarafından affedilmedi. Maç sonrası yaptığı bu açıklama ile Galatasaray yönetimini eleştiri oklarına tutan Belhanda’nın sarı-kırmızılı ekip ile kariyeri sonlanmış oldu. Bu kriz sonrasında Galatasaray camiası da ikiye bölündü.

Sosyal Medyadan Özür Niteliğinde Açıklama

Belhanda maç sonrası yaptığı açıklamadan sonra eleştirilirken kendini daha iyi anlatabilmek adına sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yönetimi ve başkanı eleştirmediğini belirten Belhanda sadece sahasnın durumuna dikkat çekmek istediğini dile getirdi.

belhandanin elestirisinin arka yuzu 3buyukler 2

Yaptığı açıklamalar ile sadece yönetim tarafından değil sarı-kırmızılı taraftarlar tarafından da eleştiri oklarına tutulan Belhanda’nın sözleşmesinin fesh edilmesi ile 10 numara forması da takımda boşa çıkmış oldu.

Özellikle son dönemde performans düşüklüğü sebebi ile Galatasaray taraftarları tarafından çokça eleştirilen Belhanda’nın yaptığı açıklamayı destekleyen taraflarların olduğu da görüldü. Belhanda’nın sözleşmesinin fesh edilmesini haklı bulan taraflarlar olduğu gibi haksız bulan taraflar da mevcut.

Sahanın durumunun gerçekten kötü olduğu hatta bu konu hakkında önceki haftalarda Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’in de açıklama yaptığı biliniyor. İç sahada oynanan maçların sahanın durumunun kötü olması sebebiyle Galatasaray için daha zorlu geçerken sarı-kırmızılı ekip iç sahadaki maçlar için başka bir stat talep etmişti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …