BELHANDA’NIN GLECEĞİ NET DEĞİL

Posted by

Geçtiğimiz sürem Galatasaray taraftarıyla yaşamış olduğu münakaşa sonrası takımdan ayrılma noktasına gelen Faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda’da flaş gelişmeler yaşanıyor.

Bu sürem Terim’in ilk 11’nin değişmez isimlerinden olan Belhanda ile alakalı karar verildi. Sezon sonucunda şampiyonluk ipini göğüslemek isteyen Süper Lig’in sarı kırmızılı ekibi Galatasaray bir taraftan da takımdaki oyuncular ile alakalı gelişmeler yaşanıyor.

Geçen sürem taraftarla sıkıntılar yaşayan Belhanda ile yolların ayrılacağı iddia edilmişti. Faslı futbolcuya teklifler gelse de Galatasaray yönetimi 30 yaşındaki futbolcuyu takımda tutmuştu.

Sezon sonuna yaklaştıkça Faslı orta saha oyuncusu Younes Belhanda’nın da geleceği merak mevzusu oldu. Yönetim ile Belhanda’nın talepleri içinde 850 bin Euro ayrım bulunmuş olduğu ortaya çıktı. 30 yaşındaki Faslı oyuncunun Galatasaray’da kalma olasılığı yüzde 50 olarak görülüyor.

Tecrübeli teknik erkek Fatih Terim, sürem sonucunda sözleşmesi bitecek Younnes Belhanda ile alakalı kararını verdi.

TERİM’İN KARARI BELİRLEYECEK

Galatasaray taraftarları içinde bazıları Faslı oyuncuyla kontrat uzatılmasını isterken bazıları da sürem sonu yolların ayrılmasını savunuyor. Yönetim, Belhanda’ya senelik 1,5 milyon Euro öneri etti. Fatih Terim de oyuncunun takımda kalmasını istiyor.

Galatasaray 2.Başkanı Abdurrahim Albayrak, sözleşmesi sona erecek oyuncular ile alakalı soruya ”Emre Akbaba ile bir aydır konuşuyorum, mesele olmaz.

Muslera Galatasaray’ın sembolüdür, daha uzun seneler hizmet eder” yanıtını verdi. Albayrak’ın yorum yapmadığı Younes Belhanda ile alakalı gerçekleri ise ortaya çıktı.

BİR ÇOK KULÜP TALİP OLDU

Sözleşmesi uzatılmayan Belhanda, Körfez ülkelerinden teklifler almasına karşın kalmak istediğini kulübe iletti. Fatih Terim’in de Faslı 10 numaranın devam etmesi yönünde görüş belirttiği öğrenildi.

Yönetim ise Belhanda’nın ücretini yüzde 50’den fazla indirme sonucu aldı. Yıldız oyuncuya 1,5 milyon Euro’dan iki senelik yeni kontrat öneri edildi. Mevcut sözleşmesinde güvence parası 3 milyon 350 bin Euro yazan Younes Belhanda 1 milyon Euro indirime gitti ve 2 milyon 350 bin Euro istedi.

Yönetim ile Belhanda’nın talepleri içinde 850 bin Euro ayrım bulunmuş olduğu ortaya çıktı. 30 yaşındaki Faslı oyuncunun Galatasaray’da kalma olasılığı yüzde 50 olarak görülüyor.

Belhanda sürem sonuna kadar sergileyeceği performansla kaderini belirleyecek. Geçen sürem taraftarla sıkıntılar yaşayan Belhanda ile yolların ayrılacağı iddia edilmişti.

Comments are closed.