BEŞİKTAŞ 3 İSMİN BONSERVİSLERİNİN PEŞİNDE

Posted by

Sezon başı kadroya dahil edilen Rosier, Ghezzal ve Montero Beşiktaş’ta tarafların da gönlünü kazandı. Bu sayede Beşiktaş 3 ismin bonservislilerinin peşinde olduğunu açıkladı.

Bonservisler için Kollar Sıvandı

Beşiktaş Futbol Kulübü, devre arası transfer sürecinde kadrosuna kiralık olarak eklediği isimlerin bonservisleri için harekete geçti. Rosier, Montero ve Ghezzal’ı kadrosuna devre arası transfer sürecinde kiralık olarak almıştı.

Bu süreçte üç oyuncunun da performansını beğenen siyah beyazlı takımın teknik heyeti oyuncuların bonservisini alarak kalıcı olarak takıma eklemek istiyor.

Sabah’ın yaptığı habere göre Sporting’den 200 bin euro’ya kiralanan Valentin Rosier’i Portekiz ekibi siyah beyazlı takıma gönderirken sözleşmesine Dijon’a kendilerinin ödediği 5 milyon Euro bonservis rakamını satın alma opsiyonu olarak koymuştu.

24 yaşındaki sağ bekin kulübü ile Beşiktaş’ın yaptığı görüşmede herhangi bir yol kastedilmedi. Sporting, Beşiktaş’ın 2,5 milyon Euro+bonuslar içeren tekliflerine karşın 4 milyon Euro talep ediyor.

Leicester City’den kiralanan ve yeniden kariyerinin zirvesinde olan Rachid Ghezzal’ın bonservis sürecinde ise de benzer bir durum söz konusu

Siyah beyazlı ekip, İngiliz ekibi ile 2022’de sözleşmesi bitecek 28 yaşındaki Cezayirli için 2-3 milyon Euro’yu gözden çıkarmış olsa da karşılığında ciddi bir bonservis ücreti istiyor.

Ghezzal’ın ise bonservisi konusunda anlaşılması halinde Beşiktaş’ta kalmaya sıcak baktığı biliniyor. Francisco Montero’yu kiralarken sözleşmesine yüzde 50’si için 4.5 milyon Euro opsiyonu koyulmuştu.

Sezon bitiminde 22 yaşındaki İspanyol stoper için opsiyonda yer alan bonservisi düşürmek isteyen Beşiktaş, Atletico Madrid ile geçmişten gelen ilişkilerini kullanarak maliyeti aşağı çekek istediğini belirtti.

3 Transfere Yakından Bakış

19 Ağustos 1996 doğumlu Valentin André Henri Rosier, Sporting CP’den kiralık olarak Beşiktaş forması giyen Fransız profesyonel bir futbolcudur.

Guadeloupean ve İtalyan kökenli Montauban, Tarn’da doğan Rosier, üst düzey kariyerine 2015 yılında dördüncü kademede Rodez AF ile başladı ve bir yıl sonra üç sezonluk sözleşmeyle Ligue 1’in Dijon FCO’suna geçti.

14 Ocak 1999 tarihinde doğan Francisco Javier Montero Rubio, Türk kulübü Beşiktaş J.K.’da oynayan İspanyol futbolcu. Atlético Madrid’den kiralık. Çoğunlukla bir merkez savunma oyuncusu, ayrıca sol bek olarak da oynayabilir.

Rachid Ghezzal, Premier Lig kulübü Leicester City ve Cezayir milli takımından kiralık olarak Türk kulübü Beşiktaş’ta kanat oyuncusu olarak oynayan profesyonel bir futbolcu. Kariyerine Ekim 2012’de ilk kez yaptığı Lyon’da başladı.

119 maç oynadı ve tüm müsabakalarda onlar için 13 gol attı. Ağustos 2017’de ücretsiz transferle Monako’ya taşındı. Fransa’da doğan Ghezzal, Fransa’yı 20’nin altında temsil etti. Atalarından kalma Cezayir için ilk çıkışını 2015’te yaptı ve 2017 Afrika Uluslar Kupası’nda kadrosunda yer aldı.

Comments are closed.