Beşiktaş 8. Hafta Değerlendirmesi

Posted by

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında gerçekleşen kıyasıya mücadelelerden bir tanesinde de Beşiktaş, kendi evinde Fenerbahçe’yi misafir etti. Mücadele 0-0’lık skor ile berabere sonuçlandığı sırada karşılaşmanın hemen sonrasında eleştiri okları direkt olarak Valerien Ismael’e doğru çevrildi. Fransız teknik direktörün karşılaşmadaki tercihleri ise adeta herkes için tartışma konusu oldu.

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftası oldukça dev bir derbiye sahne oldu. Beşiktaş, Vodafone Park’ta Fenerbahçe’yi misafir etti. 2 Ekim Pazar günü saat 20.00’de başlangıç düdüğü çalınan mücadele 0-0’lık skorla berabere bir şekilde sonuçlanmış oldu.

Bu doğrultuda Kara Kartal Beşiktaş, puan kaybına devam etmiş oldu. Siyah-beyazlı takım bu sonuç ile birlikte 3 maçtır galip gelemiyor. Valerien Ismael Beşiktaş’ta geçen hafta yönetimden güvenoyu almayı başarmıştı. Ismael, Beşiktaş taraftarları ve spor kamuoyunca direkt olarak hedef alınmaya devam ediyor. Tecrübeli çalıştırıcı, derbinin hemen sonrasında yapmış olduğu açıklamalarda da geleceği hakkında endişelerinin bulunmadığını ve yalnızca işine odaklandığını da ifadeleri arasında belirtmişti.

Valerien Ismael konusundaki en başta gelen eleştiri konularından bir tanesi ise sadece tek oyun planına sahip olması açısındandı. Bununla birlikte diğer bir yönden Fransız teknik direktörün maçın gidişine yönelik olarak ikinci hatta üçüncü planları da devreye sokamaması geliyordu. Ismael Fenerbahçe maçında da bütün oyun planını, rakibin önde kurmuş olduğu defansın arka tarafına atılan toplar üzerine kurmuş oldu. Oyuncular ise defansın arka tarafına atılan toplarda sürekli olarak ofsayt durumuna düştü.

Valerien Ismael’in oyun akışına müdahale etmemesi de, beraberlik durumunun en büyük nedenleri arasında olarak gösteriliyor.

Fransız teknik direktör, Başakşehir ve İstanbulspor maçlarında da tek bir plan ile sahaya çıkan takıma, pozitif anlamda dokunuş gösterememişti. Ismael, 8 maçta kaybedilmiş olan 9 puanın en büyük sorumlusu olarak da görülmekte.

28 Yıl Sonra İlk Kez

1994/95 sezonundan itibaren olmak üzere bu yana Süper Lig’de ilk defa Beşiktaş’ın ev sahipliği yapmış olduğu bir Fenerbahçe derbisi golsüz şekilde sona ermiş oldu. O zamanda gerçekleşmiş olan karşılaşmada da iki takımın başında yabancı teknik adamlar bulunmaktaydı. Söz konusu olan sezonda Beşiktaş Christoph Daum, Fenerbahçeise Tomislav Ivic yönetimindeydi.

Beşiktaş Lig Durumu

Valerien Ismael yönetimindeki siyah- beyazlı takım Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig kapsamında çıkmış olduğu 8 adet maçtan 4 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 kez de mağlubiyet elde ederek toplamda 15 puan ile lig sıralamasında 6. sırada yerini almaktadır. Beşiktaş’ın çıkmış olduğu maçlar ve skorları aşağıda verilmiştir:

Beşiktaş                               1 – 0                      Kayserispor

Alanyaspor                        3 – 3                       Beşiktaş

Beşiktaş                               4 – 1                      Karagümrük      

Beşiktaş                               3 – 1                      Sivasspor 

Ankaragücü                      2 – 3                       Beşiktaş

Beşiktaş                               0 – 1                      Başakşehir 

İstanbulspor                     2 – 2                       Beşiktaş 

Beşiktaş                               0 – 0                      Fenerbahçe 

Comments are closed.