Beşiktaş Arayışlarını Sürdürüyor

besiktas arayislarini devam ettiriyor 3buyukler

Fenerbahçe’nin yıllardır yaşadığı eksikliği yaşayan takımlardan biri de şüphesiz Beşiktaş. Nasıl ki Fenerbahçe, Alex de Souza’nın gidişinden sonra bir türlü 10 numara pozisyonunu dolduramadıysa, Beşiktaş’ta bu mevki için arayışlarını hala sürdürüyor.

10 numara arayışlarını sürüdüren Kara Kartal’da, geçtiğimiz transfer döneminde gündeme gelen ve hatta hala gündemde olan birkaç isim var.

Bu isimler Köln takımından Duda, Crystal Palace takımından Max Meyer ve Cagliari takımından Pereiro idi. Her ne kadar gündeme gelen bu futbolcular, şu anki takımları tarafından gözden çıkarılmış olsalar bile, bu futbolcular için istenilen transfer ücretleri Beşiktaş’ın hevesini adeta kursağında bırakmıştı.

Bilindiği üzere geçtiğimz transfer döneminde ve hala, Köln takımı Duda için 10 milyon euro, Crystal Palace takımı Max Meyer için 5 milyon euro ve Cagliari takımı Pereiro için 5 milyon euro transfer bedeli istiyor.

Bu isimlerin yanı sıra Beşiktaş’ın karşısına bambaşka bir isim çıktı. Bu isim Belçika’nın Beerschot takımında forma giyen Avusturyalı oyuncu Raphael Holzhauser.

Raphael Holzhauser Hamlesi

Beşiktaş, her fırsatta eksikliğini hissetiği 10 numara pozisyonu için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Duda, Max Meyer ve Pereiro gibi futbolculara yüksek transfer ücreti ödemek istemeyen Beşiktaş yönetimi, en fazla 1-2 milyon euro transfer ücreti olan ve 1 milyon euro’nun altında maaş ile oynayacak bir oyuncu alabilmek için transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Beşiktaş’ın karşısına çıkan son isim ise Belçika’nın Beerschot takımında forma giyen Avusturyalı oyuncu Raphael Holzhauser. Bu sezon ligde , 10 gol ve 9 asistle oynayan Avusturyalı oyuncu Raphael Holzhauser için teknik direktör Sergen Yalçın’ında yeşil ışık yaktığı belirtildi.

Yaratıcılığı ve son vuruşları oldukça başarı olan Raphael Holzhauser’ı, Sergen Yalçın’da takımda görmek istiyor. 27 yaşındaki oyuncunun takımı ile transfer ücreti konusunda anlaşılırsa, ara transfer döneminde kendisini Beşiktaş formasıyla izleyebiliriz.     

besiktas arayislarini devam ettiriyor 3buyukler 2

Sözleşmesinde Önemli Bir Madde Var

Ara transfer döneminde Beşiktaş’ın kadrosuna katmak istediği  Avusturyalı oyuncu Raphael Holzhauser’ın sözleşmesinde özel bir madde bulunuyor.

Bilindiği üzere Raphael Holzhauser, İsviçre’nin Grasshoppers takımı tarafından serbest bıraktıktan sonra Belçika’nınBeerschot takımına bedelsiz gitti.

Fakat Raphael Holzhauser, Belçika takımı Beerschot ile kendilerinin ödediği rakamın iki katını verecek takıma gideceği zaman 1 milyon euro transfer bedeline izin verilmesi şeklinde bir sözleşme imzaladı.

Yani Raphael Holzhauser, Beerschot’ta 230 bin euro’a oynuyor, ve eğer Beşiktaş 460 bin euro’yu garanti ederse, 1 milyon euro’ya bonservisini de ayrıca alabilecek.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …