Beşiktaş Çare Arıyor

Posted by

Süper Lig kapsamında oynanan Büyükşehir Belediyesi, Erzurumspor karşılaşmasından sonra zirve yarışına artık daha da sıkı sıkıya tutunmaya başladı. Sıkı tutunan Siyah Beyazlı ekip Beşiktaş’ın gündeminde kadro dışı kalan oyuncular var.

Bilindiği gibi Jeremain Lens, Mirin ve Douglas kadro dışı kalmıştı. Bu oyuncuların Ocak ayı ara transfer döneminde takımdan ayrılıp ayrılmayacağı merak konusu. Mirin ve Douglas henüz sezon başında kadro dışı kalmıştı.

Performansı nedeniyle uzun süre eleştiri oklarının hedefi olan Jeremain Lens ise Beşiktaş’ın Rio Ave ile yaptığı karşılaşmadan sonra kadro dışı bırakıldığı açıklanmıştı.

Güncel değerleri toplamda 4.5 Milyon Euro gibi bir miktarda olan oyuncular takıma başlı başına zarar mal oluyor.

Beşiktaş yönetimizi yüksek maaş değerleri de olan bu 3 oyuncuya kulüp bulma arayışına girmiş durumda.

Öte yandan ocak ayı transfer döneminde takımdan ayrılmama durumunda bu 3 oyuncu ile sözleşmeleri karşılıklı olarak fesih edilmesi planlanıyor. 

Tosun Paşa geri dönebilir

İspanyol basını Cenk Tosun’un Beşiktaş‘a geri dönme ihtimali üzerinde duruyor. Yazılan haberlerde İngiltere’de tutunamayan Cenk eski takımı ile işler yapabilir denildi.

Uzun süredir Beşiktaş’a döneceği hakkında spekülasyonlar bulunan Cenk Tosun hakkında İspanyol gazeteleri yuvasına döneceği şeklinde başlıklar attı.

İspanyol basını Aboubakar’ın birkaç hafta önceki tutarsız performansından dolayı Cenk Tosun’un Beşiktaş’a transfer olabileceğini ve Aboubakar’ın alternatifi olabileceğini yazdı.

Haberde Türk Milli Takımı futbolcusunun Ocak ayında Beşiktaş takımına katılacağı iddia edildi. Yayınlanan haber “Türkler, 29 yaşındaki oyuncuyu kiralamak için Everton’a teklif yaptı” şeklinde bir demece yer verirken Aboubakar ve Cenk Tosun 2’lisinin daha önce birlikte oynadığına dikkat çekildi.

Beşiktaş’a dönmesi beklenen futbolcu Cenk Tosun Everton formasıyla bu sezon sadece 4 lig karşılaşmasına çıktı ve bu karşılaşmaların toplamında 36 dakika forma şansı bulabildi.

Maç Kadrosu belli oldu

Süper Lig kapsamında yapacağı 14. hafta mücadelesinde Ankara’nın 110 yıllık çınarı Ankaragücü ile karşı karşıya gelecek Beşiktaş takımında maç kadrosu belli oldu. Sakatlığı devam eden Adem Ljajic ve Gökhan Töre kadroda yok. Koronavirüs ile mücadele eden kaleci Utku Yuvakuran ise Ajdin Hasic ile birlikte kadroda yer almadı.

Comments are closed.