Sergen Yalçın

Beşiktaş Galatasaray Derbisinin Ardından Sergen Yalçın’dan Açıklama Geldi

Posted by

Süper Lig’in 26’ıncı haftasında karşı karşıya gelen Beşiktaş ve Galatasaray derbisi golsüz bir şekilde sonuçlandı. Müsabakanın ardından ilk açıklama ise siyah beyazlı ekibin Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ndan geldi. Müsabakanın sonucunun iki ekip için de memnuniyete sebebiyet olmadığını belirten teknik adam, bazen böyle maçlar olduğunun da altını çizdi.

Süper Lig’de kritik dönem müsabakalarından biri de dün akşam Beşiktaş ve Galatasaray ekipleri arasında yaşandı. Golsüz 0-0 olarak sonuçlanan derbi maçının ardından değerlendirme yapan tecrübeli Teknik Direktör Sergen Yalçın, bazen böyle maçların olabileceğini, böyle derbilerin de oynanabileceğini söyledi. Bu durum sebebiyle duygu karmaşası olduğunun da altını çizdi.

Gol Atanın Kazanacağı Bir Maç Olacaktı

İstenilen sonucun alınmadığını belirten Yalçın, skorun yanı sıra iyi bir oyun da oynayamadıklarının itirafında bulundu. Kimsenin memnun kalmadığı bir akşam olduğunu vurgulayan teknik hoca, bir puandan memnun olmadıklarını, seyir zevkinin yüksek olmadığı bir mücadeleyi geride bırakmış olduklarını da belirtti.

İki ekip açısından da taktiksel bir mücadele olduğunu söyleyen teknik adam, seyircinin yer almadığı bir oyunda oyuncuları motive etmenin de zorluğuna değindi. Bu durumun oyuncular üzerinde bir baskı kurduğunu da ekleyerek, gol atanın kazanacağı bir maç olduğunu da yapmış olduğu basın açıklamasında bildirdi.

Comments are closed.