Beşiktaş asbaşkanı

Beşiktaş Kaleye Claudio Bravo’yu Alıyor Mu?

Posted by

Beşiktaş kalesini Karius’tan sonra Şilili kaleci Claudio Bravo’nın koruyacağı söylentiler arasında yer alırken, beklenen açıklama Beşiktaş asbaşkanı Erdal Torunoğulların’dan geldi. Torunoğulları yaptığı resmi açıklamada Bravo’nun yaşlı olduğunu, Beşiktaş kalesinde onu istemediklerini söyledi. Gerçekler böyle olunca da 37 yaşındaki kaleci Bravo Beşiktaş’a transfer edilemedi.

Erdal Torunoğulları Şili’nin La Cuarta gazetesine verdiği demeçte; Claudio Bravo’nın Beşiktaş kalesi için transfer önerileri arasında olduğu fakat başka tercihleri değerlendireceklerini söyledi. Şili eski kaptanını sadece yaşından dolayı mı Beşiktaş kalesinde istemedikleri de günün sorusu olarak karşımıza çıkmakta.

Bravo Beşiktaş Kalesinde Tercih Sebebi Olmalı Mı?

Şili Milli Takımının eski oyuncusu olan Claudio Bravo, Beşiktaş asbaşkanı Torunoğulları tarafından kalede istenmedi. Halbuki Bravo’nun oyuncu geçmişi, kariyeri, performansı ve namı ile oldukça iyi ve tercih edilebilir gibi gözükmekte. Sadece yaşının 37 olması bu usta kaleciyi takıma katmamak için yeterli mi? Aynı yaşta olup da futbol oynayan kişiler hala yok mu?

Uzun lafın kısası Bravo Beşiktaş için olması gereken bir transfer olarak karşılanmadı. Bu konu ile ilgili düşünceler son noktayı koydu. Bravo Beşiktaş’ da değil. La Cuarta basınında yer alan haberlere göre Bravo Beşiktaş’ta oynamaya sıcak bakmıştı. Asbaşkanın aklında başka birisi olsa gerek.

Comments are closed.