Beşiktaş

Beşiktaş Kulübü Koronavirüs Salgını Sebebiyle Ekonomik Krizle Burun Buruna

Posted by

Beşiktaş Kulübü, 19 Mart gününde yapmayı planladığı yardım kampanyasını yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle erteledi. Vaka sayısının her gün artmakta olduğu dönemde, siyah beyazlı ekip de yardım kampanyasını süresiz olarak erteleme kararı aldığını açıkladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, Beşiktaş Kulübü’nün 19 Mart gününde başlatmayı planladığı yardım kampanyasını ertelemek zorunda kaldı. Spor dünyasını derinden yaralayan salgın, bu süreçte siyah beyazlı ekip de ciddi anlamda etkilenecek kulüpler arasında yer alıyor.

Maç, yayın ve ürün satışlarından da gelecek olan sıcak parayı da bu süreçte liglerin ertelenme ve mağazaların kapanması sebebiyle fayda sağlanamayacak olan siyah beyazlılar, bu süreçte de ciddi anlamda etkilenecek.

Maaş Ödemelerinin Ertelenmesi Durumu Söz Konusu Olabilir

Öte yandan Kara Kartal’da futbolcuların maaşlarının da ertelenme sürecinde ödenmeme durumu ve sözleşmeler üzerinde gerçekleşecek olacak revizyonla indirimin söz konusu olması da Beşiktaş’ta tartışılmaya devam ediyor.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyaya yayılan salgın, Beşiktaş’ın yanı sıra borcu bulunan diğer kulüplerin ciddi bir ekonomik kriz içerisinde olmasına neden olacak.

Comments are closed.