BEŞİKTAŞ ORTA SAHA TRANSFERİ İÇİN GİACOMO BONAVENTURA LİSTEDE

Posted by

Siyah beyazlı takım üstü üste ikinci kez şampiyonluk sevinci yaşamak için devre arası transfer sezonu için kolları sıvadılar.

Bu sezon takımda ki yaşanan sakatlıklar dan dolayı kadrolarına alternatif isimler ile güçlendirmek isteyen siyah beyazlı takım devre arasında 32 yaşında olan tecrübeli orta saha oyuncusu Giacomo Bonaventura‘yı transfer listesinin başına yazdılar.

İtalya’ nın köklü kulüplerinden birisi olan Fiorentina ‘ da forma giyen oyuncu kulübü ile 30 haziran 2022’ de sözleşmesi sona erecek oyuncu için siyah beyazlı takım devre arasında transfer çalışmalarına başlaması bekleniyor.

32 yaşında ki İtalyan oyuncu Giacomo Bonaventura’ nin güncel piyasa değeri 4 Milyon Euro olarak görünüyor.

OĞUZHAN VE ATİBA‘NIN YERİNE DÜŞÜNÜLÜYOR

Siyah beyazlı takımın orta sahasında birçok oyuncusu olmasına rağmen orta sahaya yapılacak olan bu takviyenin nasıl amacı Oğuzhan Özyakup’ un kötü performansı ve Atiba ‘nın yaş olarak geçirdiği sakatlıkların artması.

Orta sahada vaz geçilmez isimlerinden birisi olan 38 yaşında ki Atiba Hutchinson artık kariyerinin sonuna doğru gelmiş durumda. Merkez orta sahada çok iyi işler çıkartan oyuncu artık yaş ve oyun temposunun verdiği sakatlık riskinin artması ile yerine alternatif isimler aranmaya başlandı.

Bir diğer oyuncu ise 29 yaşındaki Oğuzhan Özyakup. Bir türlü siyah beyazlı takımda istenilen seviyeye çıkamayan oyuncu için her yeni sezon da neredeyse aynı hikaye ile karşı karşıya kalıyoruz. Bir maç mükemmel oynayan oyuncu 10 maç ta yok. Sürekli başa saran bu hikaye artık Beşiktaş için büyük ihtimal ile son buldu. Tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ‘ın da çok fazla güvendiği şans da verdiği oyuncu artık bütün kredileri tüketmiş durumda.

Büyük olasılık ile bu sezon sonun da sözleşmesi bitecek olan oyuncu ile siyah beyazlı takım yeni bir anlaşma önermesi beklenmiyor olacak ki Oğuzhan içinde en doğrusu Avrupa’ ya geri dönemsi görünüyor.

Orta sahada alternatif isimleri sezon sonunda bitecek olan Beşiktaş M. Pijanic’ inde bu sezon kiralık olarak kadrosuna kattığında gelecek sezon takımda olmayacağı kesin bakılan oyuncu için de alternatif ola bilecek olan 32 yaşındaki Giacomo Bonaventura devre arasında kadrosuna katmak istiyorlar.

GİACOMO BONAVENTURA KİMDİR?

32 yaşındaki tecrübeli oyuncu Giacomo Bonaventura futbol kariyerine İtalya da Atalanta takımında başlayan oyuncu italya dışında başka bir takımda forma giymemiştir.

Kariyerinde Atalanta, Milna ve Fiorentina gibi İtalya’ nın köklü kulüplerinde forma giyen oyuncu bu sezon formasını giydiği Fiorentina ile 7 lig maçında 565 dakika süre bula bilen orta saha oyuncusu Giacomo Bonaventura 1 gol 2 asist yaparak takımına katkı sağlayan oyuncu ikili mücadeleler de ki sertliği ile 7 karşılaşmada 4 sarı kart gördü.

Giacomo Bonaventura İtalya ‘ da 2010-11 sezonun da Atalanta ile Seri B şampiyonluğu yaşayan oyuncu 2016 -17 yılında ise Milan forması ile süper kupa kazandı.

Comments are closed.