BEŞİKTAŞ RIDVAN YILMAZ İLE YENİ SÖZLEŞME İMZALIYOR

Posted by

Kara Kartal, mevcut kontratı 2023 tarihinde sona erecek olan Beşiktaş alt yapısından yetişen 19 yaşındaki sol bek Rıdvan Yılmaz ile kontratı yenileme kararı aldı. Bu karar ile beraber genç oyuncu Rıdvan Yılmaz uzun bir süre daha siyah-beyaz forma giyecek.

Son 3 sezondur Beşiktaş A Takım kadrosunda yer alan Rıdvan Yılmaz, bu sezon Siyah-Beyaz forma ile gösterdiği başarılı performansı sayesinde ilk 11’deki yerini sağlamlaştırdı. Beşiktaş Asbaşkanı ve Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ’ın yürüttüğü görüşmeler doğrultusunda yıldız futbolcu Rıdvan Yılmaz’a 5 yıllık yeni bir kontrat teklif edildi.

Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ, Rıdvan Yılmaz’ın Kara Kartal için uzun yıllar hizmette bulunacağını düşünüyor. Kocadağ, yurt dışından gelebilecek olası teklifler gerçekleşmeden yıldız sol bek ile yeni bir sözleşmenin imzalanmasına önem veriyor.

5 YILLIK KONTRAT

Beşiktaş’ın, Rıdvan Yılmaz’a sunduğu kontrat 2025’e kadar geçerli olacak. Ayrıca sözleşme dahilinde yıldız oyuncunun yıllık 150 bin TL’lik maaşında artış söz konusu olacak. 13 kez Siyah-Beyazlı formayı giyen Yılmaz sözleşmeyi imzaladığında, uzun süre Beşiktaş için mücadele edecek.

DORUKHAN TOKÖZ FENERBAHÇE’NİN OLTASINA MI TAKILDI?

Beşiktaş ile yaptığı anlaşmanın 2021 tarihinde son bulacağı bilinen Dorukhan Toköz için Fenerbahçe’nin transfer listesinde olduğu öne sürülüyor. 24 yaşındaki genç futbolcunun ismi uzun süredir Fenerbahçe ile anılmaktaydı.

Toköz’ün Kara Kartal’da kalıp kalmayacağı kafaları karıştıran bir soru oldu. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi daha önce yaptığı açıklamada, “Dorukhan’la görüşmelerimiz devam ediyor. İmzalar atılmadan bir şey demek doğru olmaz ama bana göre %90 anlamında olumlu olarak bitti.” Yorumlarını yapmıştı.

Meraklı gözlerin çevrildiği Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ, Dorukhan Toköz hakkında A Spor’a çarpıcı açıklamalarda bulundu. Genç yıldızın başka bir takımda oynamak istemediğini belirten Emre Kocadağ: “Dorukhan Toköz ve menajeriyle görüştük. Dorukhan bize Türkiye’de başka bir takımda oynamak istemediğini söyledi.

Beşiktaş’ta devam etmek istediğini düşünüyorum. Söylemine inanıyoruz. Bu hafta ya da önümüzdeki hafta olumlu-olumsuz bu konuyu kapamayı düşünüyoruz. Kendisi ve Beşiktaş için hayırlısı neyse o olsun. Şartlarımız uyarsa, onun da gönlü Beşiktaş’ta atmaya devam ederse, Dorukhan bizimle devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Comments are closed.