Beşiktaş Transfer Listesi’ni Açıkladı

besiktas transfer listesini acikladi 3buyukler

Siyah beyazlı beşiktaş ekibi ara transfer (devre arası) döneminde takımın kadrosunu güçlendirmek için oldukça yoğun bir çalışma başlattı. Bir stoper ve bir forvet takviyesine ek olarak Adem Ljajic’i takımdan gönderebilirse bir yabancı isim daha alabilecek. Siyah beyazlı takım bu doğrultuda uzun bir transfer listesine sahip.

23 yaşındaki futbolcuya ek olarak Aytemiz alanyaspor ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan 29 yaşındaki başarılı stoper Steven Caulker’ı da listesine ekledi.

Siyah beyazlı takım Çin macerasını tamamlayan Dusko Tosic’i de alternatif isimler arasında bulunuyor.

Adem Ljajic’e Karşılık Nikola Kalinic

Forvet bölgesi için sezon başında da görüşülen transfer olan Mario Mandzukic’in maaliyeti yüksek gelmesinden dolayı duraksamış fakat yine de siyah beyazlı takımın gündeminde. Beşiktaş yönetimi, Adem Ljajic’i transfer etmek isteyen Hellas Verona’dan takat il Nikola Kalinic’i almak istiyor.

Bu iki isim konusunda da yoğun mesai harcayan Beşiktaş, teknik direktör Sergen Yalçın’ın isteği ve daha düşük maliyetli olacak olan Ljajic – Kalinic takasına daha sıcak bakıyor.

Nikola Kalinic’i direkt takıma transfer edilmesi Beşiktaş için daha maliyetli olacak ve siyah beyazlı ekip bu transferi karşılayamayacağını belirtti. 

Yabancı Oyuncu Kadrosunu Boşaltmaya Çalışıyor

Beşiktaş yabancı oyuncu kotasının şuan için dolu olması nedeni ile forvet hattı için belirlenen alternatifin ise Schalke 04 forması giyen Ahmed Kutucu’nun olduğu belirtildi.

Kulüpten yıllık 3 milyon 250 bin Euro kazanmasına rağmen ortaya koyduğu performans ile kadroda varlığı ile yokluğu belli olmayan ve birçok soruna neden olan Adem Ljajic’i ara transfer döneminde elinden çıkarmak istiyor. Beşiktaş eğer bu transferi gerçekleştirebilirse Anderson Talisca için girişimlerini hızlandıracak.

Adem Ljajic uzun bir süre boyunca sakatlığını bahane ederek karşılaşmalarda ve antrenmanlarda yer almadı.

besiktas transfer listesini acikladi 3buyukler 2

Öte yandan takım içinde ve özel hayatında takıma çıkardığı sorunlar ile siyah beyazlı takımı zorlayan Adem Ljajic, takımı hem maddi açıdan hem de yabancı oyuncu sayısı olarak zora sokuyor.

Guangzhou Evergrande forması giyen Brezilyalı futbolcunun geri dönüş talebine olumlu cevap veren Beşiktaş yönetimi, yabancı oyuncu kotasını boşaltarak ünlü oyuncusu kadrosuna dahil edecek.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …