Beşiktaş’ın Genç Yıldızı: Rıdvan Yılmaz

Posted by

Beşiktaş’ın genç sol beki Rıdvan Yılmaz, son dönemlerde Beşiktaş’ta yıldızı parlayan en önemli genç yetenekler arasında yer alıyor.

Pek çok otorite tarafından da olumlu not alan Rıdvan Yılmaz, son dönemlerde siyah beyazlı takımın ilk 11’inin değişmez isimlerinden biri oldu.

Rıdvan Yılmaz kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır ve şimdiye kadar hangi takımlarda forma giymiştir? Tüm bu soruların cevabı sizlerle.

İlk 11’in Vazgeçilmez İsmi

Beşiktaş’ın genç sol beki Rıdvan Yılmaz, son dönemlerde yıldızı parlayan en önemli genç yıldızlardan biri. Pek çok otorite tarafından beğenilen ve oyunları ile tam not alan Rıdvan Yılmaz, son dönemlerde siyah beyazlı takımın ilk 11’inin değişmez ismi oldu.

Bu sebepten dolayı A Milli Takımı’n radarına girdi. Genç oyuncu konusunda birçok kişi internet üzerinden araştırma gerçekleştiriyor. Oldukça hırslı ve istekli bir oyuncu olan Rıdvan Yılmaz aynı zamanda yadsınamaz bir yeteneğe sahip.

21 Mayıs 2001 tarihinde dünyaya gelen Rıdvan Yılmaz, İstanbul Gaziosmanpaşa’da doğdu. 1,74 cm boyunca olan ve sol bek mevkiinde oynayan genç oyuncu futbol hayatına çok genç yaşta İstanbul’da başladı.

Aynı zamanda çocukluk ve gençlik ile beraber eğitim hayatına da İstanbul’da devam eden Rıdvan Yılmaz, Türkiye Futbol açısından geleceğin en önemli yeteneklerinden biri olarak gösteriliyor.

Kısa sürede Beşiktaş’ın A takımına yükselen ve üstelik ilk 11’in vazgeçilmez ismi olan genç yetenek performansını her geçen gün geliştirerek devam ediyor.

Kısa Zamanda Yükseldi

Futbola 2013 yılında Beşiktaş’ın altyapısında başlayan Rıdvan Yılmaz, aynı şekilde Beşiktaş’ta yükselen bir performans sergileyerek A takımda yer aldı. Özellikle U14, U15, U16, U17 ve U19 ile U21 takımlarında forma şansı bulan genç yıldız, hızlı şekilde A takımına yükseldi.

U19 forması ile 41 maça çıkan ve genç yaşına rağmen önemli bir tecrübe kazanan yıldız oyuncu yeni sezonda Süper Lig maçlarının büyük bir çoğunluğunda ilk 11’de A takım ile forma giyme şansı yakaladı.

Yeni sezonda sol bek görevini kimseye bırakmayan Rıdvan gelecek vaat eden oyuncular arasında yer alıyor.

Comments are closed.