BEŞİKTAŞ’IN GOL YÜKÜNÜ ÇEKEN 3 SİLAHŞÖR

Posted by

Süperlig kapsamında yapmış olduğu karşılaşmalar sonunda edebi rakibi Fenerbahçe Galatasaray’I  geride bırakarak liderlik koltuğunda oturan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta 3 oyuncu takıma liderliği getiren isimler oldular.

  Siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ın yetenekli oyuncuları Vincent Aboubakar, Larin ve Ghezzal  içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle toplamda atılmış olan 43 gole doğrudan katkı sağladılar.

Yetenekli golcüler Vincent Aboubakar ve Larin Süper Lig gol krallığı yarışında önemli bir yere sahip olurken, Ghezzal ise Süper Lig’de en çok asist yapan oyuncu oldu.

3 YILDIZ 30 GOL

Süper Lig kapsamında yapılan 30 hafta mücadelesinde geçtiğimiz sezonun şampiyon ekibi Medipol başakşehir’i 3-2’lik skor ile mağlup etmeyi başaran siyah beyazlı lider ekip Beşiktaş, Ezeli rakibi Fenerbahçe ve Galatasaray ile arasındaki puan farkını 5’e çıkarmayı başardı. 

Siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’ta içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla kadroda bulunan oyuncuların neredeyse hepsi rakip fileleri havalandırma başarısı gösterdi.

Takım genel itibarıyla gol Yollarında etkisinin olmasının yanısıra belirtilen bu 3 isim 28 karşılaşmada rakip filelere atılmış olan 43 gole direkt katkı sağladı.

Gol krallığı yarışında ki isimlerden olan yetenekli golcü aboubakar toplamda 15 defa rakip fileleri havalandırırken 5 de Asist yapmayı başardı.  Gol krallığı yarışında ki bir başka Beşiktaşlı yetenekli golcü Larin ise toplamda 14 kez rakip fileleri havalandırmayı başarırken 4 defa da asist ile okumana katkı sağladı.

RAKİPLERİ 43 KEZ YIKTILAR

Bahsi geçen bu 3 yetenekli futbolcu birbirlerine yapmış oldukları Asist istatistikleri dışarıda tutulduğu zaman oyuncuların 28 karşılaşmada rakip filelere gönderilmiş olan 43 gole doğrudan katkı sağladığı görüldü. 

3 futbolcu Toplamda 30 defa rakip fileleri sarsma başarısı gösterirken siyah-beyazlı ekip Beşiktaş’taki diğer futbolculara da 13 gol pası verme başarısı gösterdiler.

Lig kapsamında bol gollü geçen karşılaşmalar yapmış olan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş toplamda oynamış olduğu 28 karşılaşmada 62 kez rakip fileleri havalandırma başarısı gösterirken bahsi geçen bu 3 oyuncu toplamda 43 gole doğrudan fayda sağlayarak Süper Lig’in en değerli 3 oyuncusu olmayı başardılar.

Comments are closed.