BEŞİKTAŞ’IN HÜCUMU ÇOK BAŞARILI

Beşiktaş’ın Malatyaspor maçında gösterdiği performans çok iyiydi. Özellikle hücum takımın ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha gösterdi. İlk 11’de başladığı ilk maç olan Karagümrük maçında da oldukça istekli olan Michy Batshuayi’nin bu maçta da adım atmadığı yer kalmadı.

Maç boyunca hem savunmasına yardım eden hem de rakip savunmayı bunaltan Belçikalı santrafor, bu baskının ödülünü de Beşiktaş’ın üçüncü kendisinin ikinci golünü atarak almış oldu. Bu baskının çok önemli hücum ayakları olan Beşiktaş için gol kadar önemli olduğunu söylesek abartmış olmayız.

3buyukler.com besiktasin hucumu cok basarili

BEŞİKTAŞ’IN PASLARI BAŞARILI

Bununla birlikte sol bekte Rıdvan Yılmaz, stoperde kaptan Necip Uysal da maç boyunca istekli oyunlarıyla tam puan aldılar. Beşiktaş’ın son transferi Miralem Pjanic de sanki 40 yıldır takımda oynuyormuş gibi bir performans gösterdi.

Boşnak yıldız, hem zeminden hem de takımla tam olarak oynama alışkanlığı kazanmadığından kaynaklı basit pas hataları yapsa da neden taraftarların heyecanlandığına dair çok güzel bir oyun sundu. Beşiktaş’ın bu 4 haftada gösterdiği oyun özellikle iç sahada oynadığı maçlarda rakiplerini oldukça üzecektir.

Bu sezonun başında da yapılan transferlerin süksesi taraftarlara aynı senaryonun gerçekleşmesi riskini düşündürdü. Bu ihtimal var elbette ancak bugün Beşiktaş’ın kadrosundan ve takım içinden anladığımız kadarıyla özellikle eski başkan Fikret Orman’ın oluşturmak istediği “Kolej Havası” atmosferi oluşmuş gözüküyor.

3buyukler.com besiktasin hucumu cok basarili 1

LİDER KALMAK BEŞİKTAŞ İÇİN ÖNEMLİ

Burada Beşiktaş için kritik olan, lider kalmanın yollarını bulması olacak. Aboubakar, futbol tarihinde bir Thierry Henry gibi anılmayacak büyük ihtimalle ancak yetenek havuzu onu izleyenler için çok özel bir futbolcu olarak hatırlamalarını sağlayacak. Her ne kadar son dönemeçte çok fazla oynamadan takımdan ayrılarak tepki çektiyse de Aboubakar sırtı dönük oyunu ve diğer arkadaşlarına yaptığı servislerle çok önemli bir rol oynuyordu.

Yerine daha yüksek profilli bir oyuncu olan Batshuayi geldi ancak bu durum Sergen Hocanın takımın oyununda değişiklik yapmasını gerektirecek. Hem daha da rekabetçi haline gelen ligde son şampiyon sıfatıyla oynamak hem de Avrupa Arenasında kendini göstermek istiyorlarsa kadrolarını alternatifli hale getirdikleri gibi oyunlarını da alternatifli hale getirmek zorundalar.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …