besiktasin rachid ghezzal icin alternatifi 3buyukler min

Beşiktaş’ın Rachid Ghezzal İçin Alternatifi

Posted by
besiktasin rachid ghezzal icin alternatifi 3buyukler

Beşiktaş’ta yeni sezonun hazırlıkları sürüyor. Bilindiği üzere siyah beyazlılar, gelecek sezon lig ve kupanın yanı sıra Şampiyonlar Ligi’nde de mücadele edecek. Bu yüzden hem teknik heyet hem de yönetim iyi br kadro kurmanın planlarını yapıyor.

Bir yandan sözleşmesi biten oyuncularından bazılarını tekrardan kadroya kazandırmaya çalışan Beşiktaş, diğer yandan da yeni fıtbolcular için girişimlerini sürdürüyor. Yine bilindiği üzere siyah beyazlılar, sözleşmesi biten ve Galatasaray’ın da devrede olduğı Cezayirli futbolcusu Rachid Ghezzal’ı kadrosunda tutmaya çalışıyor. Fakat diğer yandan da bu futbolcunun alternatifleri ile temaslar kurmaya devam ediyor.

Beşiktaş’ın Hedefi Pablo Sarabia

Beşiktaş’ın Rachid Ghezzal’ın alternatifi olarak kadrosuna katmak istediği futbolculardan ilki Pablo Sarabia oldu. Bruma, Rony Lopes ve Daniele Verde gibi adaylar arasında bir adım öne çıkan Pablo Sarabia, menajeri Samira Samii’nin bizzat siyah beyazlı yöneticilerden Erdal Torunoğulları’nı araması üzerine Beşiktaş’ın gündemine geldi.

besiktasin rachid ghezzal icin alternatifi 3buyukler 2

Bilindiği üzere 29 yaşındaki sağ kanat oyuncusu, PSG forması giyiyor. Fakat 2 sezon önce Sevilla’da 18 milyon euro’ya transfer edilen İspanyol futbolcu, gelecek sezon teknik direktör Leonardo tarafından takımda düşünülmüyor. Bu yüzden siyah beyazlılar, bu futbolcu için harekete geçti ve görüşmelere başladı. Önümüzdeki günlerde bu transferde somut adımların atılması bekleniyor.

Pablo Sarabia’nın Forma Giydiği Kulüpler

Beşiktaş’ın transfer gündemine gelen futbolculardan biri olan Pablo Sarabia, futbolculuk kariyerine 2010 – 2011 sezonunda Real Madrid’de başladı. Daha sonra 2011- 2012 sezonunda Getafe’ye transfer olan Pablo Sarabia, burada 146 maçta sahaya çıktı ve toplamda 12 gol atıp 17 asist yaptı.

besiktasin rachid ghezzal icin alternatifi 3buyukler 3

Ardından 2016 – 2017 sezonunda Sevilla’ya transfer olan İspanyol kanat oyuncusu, burada ise 1521 maçta forma giydi ve bu maçlarda 42 gol atıp 35 asist yaptı. Pablo Sarabia, 2019 – 2020 sezonunda ise PSG’ye transfer oldu. Son 2 sezonda 77 maçta sahaya çıkan 29 yaşındaki futbolcu, bu maçlarda 21 gol atıp 11 de asist yaptı. Öte yandan İspanya Milli Takımı’nda da forma giyen Pablo Sarabia, 8 maçta 3 gol atıp 1 de asist yaptı.