My Post 2

Beşiktaş’ın Transfer Dosyası

Posted by

2020/2021 sezonunun şampiyonu Beşiktaş, bu unvanı devam ettirmek için yaptığı kadrosunu güçlendirme çalışmalarını tamamlamış gibi görünüyor. Ahmet Nur Çebi’nin bu minvalde açıklamaları olsa da bazen ilgilenen oyuncunun fiyatı artmasın diye de böyle bir strateji yürütüldüğü oluyor.

3buyukler.com besiktasin transfer dosyasi

Beşiktaş Ocak Ayına Kadar Kapanış Yaptı

Bu bağlamda, Beşiktaş’ın bitmiş gibi görünen transferlerine göz atmakta fayda var. 2021/2022 sezonu itibariyle yabancı kuralının geçerli olduğu ligimizde yerli oyuncuların değeri ve önemi beklenildiği gibi arttı. Her takım gibi Beşiktaş kulübü de yerli transferler yaparak en iyi kadroyu kurmaya çalıştı ve bu doğrultuda, Salih Uçan, Kenan Karaman, Umut Meraş, Mert Günok gibi milli takımda da oynayan ve ilk 11’e yönelik olarak nitelendirilebilecek transferler ile Mehmet Topal ve Can Bozdoğan gibi rotasyonu güçlendirecek takviyeler yaptı.

Uzun bir zamandan bu yana önemli rol oynayan kiralık transferler yapan ve sonraki sene bu oyuncuları kadroda tutmak konusunda zorlanan Siyah Beyazlılar bu sezon ise tabiri caizse şeytanın bacağını kırdı ve şampiyon kadrodan Valentin Rosier, Rachid Ghezzal, Francisco Montero gibi oyuncuları da bonservislerini alarak kadrosunda tuttu.

Şampiyon olan kadrodan sadece Vincent Aboubakar ile yollarını ayıran Beşiktaş, buraya da Chelsea’nin önemli bir yatırım yaptığı Michy Batshuayi’yi transfer ederek taraftarını da heyecanlandırdı.

Geçtiğimiz sezon 10 numara mevkiinde oynattığı oyunculardan istediği verimi alamayan Sergen Yalçın’ın takımı, bu sezon oraya yine uluslararası çapta önemli bir oyuncu olan Alex Teixeira’yı katarak önemli bir işe imza atmış oldu. Taraftarların ve futbol kamuoyunun en beklemediği transfer ise 8 Eylül’de kapanacak olan transfer döneminin son haftasında geldi ve Beşiktaş dünyaca ünlü bir orta saha olan Miralem Pjanic’i 1 sezonluğuna kiralık olarak kadrosuna katarak transferin de şampiyonu oldu. Tabii her bir transfer takıma hem olumlu hem de olumsuz özellikler katarken, bu kadronun mühendisliğini yapabilmek ve yönetebilmek açısından Beşiktaş’ın teknik ekibine büyük iş düşüyor.

3buyukler.com besiktasin transfer dosyasi 1

Beşiktaş’ın Dezavantajları

Beşiktaş’ın heyecan uyandıran transferlerinin olduğu bir gerçek ancak bu oyuncuların belirli konularda Beşiktaş’ın başını ağrıtabilmesi de mümkün. Örneğin, Miralem Pjanic ve Michy Batshuayi bu sene çok şey beklenen iki transfer olarak öne çıkarken bu iki isim de çok çok yüksek bir ihtimalle Beşiktaş’ın kadrosunda olmayacaklar ve önümüzdeki sezon bu oyuncuların yerine oyuncular aranacak.