BEŞİKTAŞ’IN YENİ HEDEFİ

besiktasin yeni hedefi 3buyukler

Süper Lig’in zirvesinde oturan Beşiktaş, teknik patron Sergen Yalçın’ın kadroyu güçlendirme isteği doğrultusunda forvet oyuncusu takviye etmek için uğraşıyordu. Siyah-beyazlıların, Hulk’un Atletico Mineiro ile imzalamasının arkasından rotayı Afrikalı yıldıza çevrilmiş olduğu öğrenildi.

Teknik direktör Sergen Yalçın tutanağı doğrultusunda bir forvet transferi gerçekleştirmeyi hedefleyen Beşiktaş gündemine Hulk’u almıştı. Parma’da forma giyen Fildişi Sahilli oyuncuyla alakalı ilerleyen saatlerde gelişmeler olabileceği de anlatım edildi.

33 yaşındaki golcü, kariyerine Abidjan’da başladı. Ardından Belçika kadrosu Beveren’e aktarma olan Gervinho, aslolan patlamayı Lille’de yaptı. 2011’de Lille’den 12 milyon Euro karşılığında Arsenal’e gelen Fildişili futbolcu Roma ve Hebei China Fortune kariyerinin arkasından 2018’de Parma ile imzalamıştı.

Bu sürem Parma formasıyla toplam 15 maça çıkan Gervinho, 4 gol atarken 1 de asist yaptı. Tecrübeli forvetin sözleşmesi 2022’de sona eriyor.

GERVİNHO’YU TANIYALIM

Gervais Yao Kouassi 27 Mayıs 1987 doğumlu, daha fazlaca Gervinho olarak bilinen, İtalyan kulübü Parma ve Fildişi Sahili ulusal ekibi için forvet olarak oynayan Fildişi ustalaşmış bir futbolcudur.

Gervinho, kariyerine 2004 senesinde Beveren için oynamak suretiyle Belçika’ya taşınmadan ilkin ASEC Abidjan ve Toumodi’de başladı. 2007-2011 yılları içinde Fransa Ligue 1’de ilkin Le Mans’ta ve peşinden Lille’de oynadı.

Fransa’daki son sezonunda kulübünün ligi ve Coupe de France’ı kazanmasına destek oldu. 2011’de Arsenal’e 10,8 milyon sterline satıldı ve 2013’te 8 milyon avro karşılığında Roma’ya taşındı.

Ocak 2016’da Gervinho, Hebei China Fortune’a taşındı. Ağustos 2018’de Parma Calcio 1913’e katıldı. Gervinho, 2007’deki ilk maçından itibaren Fildişi Sahili ulusal ekibi için 80’den fazla maç çıkardı ve 23 gol attı.

OYUN STİLİ

besiktasin yeni hedefi 3buyukler 2

Gervinho çoğu zaman bir forvet olarak, daha sık kanatta konuşlandırılır ve tipik bir orta saha oyuncusundan daha saldırgan bir rol üstlenir.

Hızlı, güçlü, enerjik ve çevik bir oyuncu, iyi top kontrolü ve top sürme becerilerine sahip, bu da kısa, süratli hız patlamaları ve ani istikamet değişimleri ile birleştiğinde, onu fazlaca direkt bir oyuncu olarak kabul edilmesine yol açıyor.

Soldan oynamak, şut atmak için tercih etmiş olduğu sağ ayağını kesmesine izin verir. 4–4–2 dizilişinde bulunmasına rağmen, Gervinho daha merkezi bir rol üstlenebilir, sadece hem kulüp bununla birlikte ülke için çoğu zaman 4–3–3 dizilişinde her iki kanatta da kullanılır.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …