BEŞİKTAŞ’TA 10 NUMARA PROBLEMİ

besiktasta 10 numara problemi 3buyukler

Süper Lig’in zirvesinde yer alan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş Lig kapsamında yapılan 35 hafta mücadelesinde evinde konuk etmiş olduğu Ankaragücü ile 2-2 berabere kalmıştı. şampiyonluk yolunda önemli bir puan kaybı yaşayan siyah-beyazlı ekibin genç teknik direktörü Sergen Yalçın mücadelenin ardından takımda yaşanan on numara eksikliğine çözüm aramaya başladı.

İSTİKRARIN YAKALANMADIĞI TEK MEVKİ

Siyah-beyazlı Lider ekip Beşiktaş’ın başarılı teknik direktörü Sergen Yalçın Lig kapsamında mücadelelere çıkardığı İlk 11’deki 9 futbolcu değişmedi. sol bek mevkiinde Rıdvan ve N’skala rotasyonunu sürekli kullanan ve iki futbolcunun da göstermiş oldu iyi performans sebebiyle memnun olan başarılı teknik direktör Sergen Yalçın son hafta yaşanan puan kaybının ardından takımda on numara eksikliği hissediyor.

siyah-beyazlı ekipte on numara mevkiinde Sergen Yalçın’ın 3 futbolcu alternatifi bulunmasına rağmen sezonun başından itibaren bu oyuncuların göstermiş olduğu performans nedeniyle mutlu olmayan genç teknik adam buna 2’de forma giyen futbolcu konusunda istikrarı yakalayamadı.

Kayserispor’dan kiralık olarak kadroya dahil edilen mensah bu oyuncudan istediği performansı bulamadığı için sık sık Oğuzhan Özyakup ve Adem Ljajic’e bu bölgede sık sık forma şansı veriyor. beklenen performansı görememesi sonucu Beşiktaş’ın başarılı teknik direktör Sergen Yalçın bu pozisyonda Dorukhan toköz ve  tecrübeli futbolcu atibaya forma şansı  vermesine rağmen istediği verimi alamadı.

TRANSFER ÖNCELİĞİ OLABİLİR

2020-2021 sezonunun başlangıcından itibaren sakatlık ya da kart cezalısı olmaması durumunda kadronun ideal yapısında herhangi bir değişiklik yapmayan başarılı teknik direktör Sergen Yalçın istediği 10 numara performansını hala görebilmiş değil. başarılı teknik direktör bu mevki için sık sık farklı oyuncuları denerken Gönül alan Hiçbir oyuncu göstermiş olduğu performans ile genç teknik adamı tatmin edemedi.

besiktasta 10 numara problemi 3buyukler

bu mevkide forma giren oyuncuların performansı göz önünde bulundurulduğunda başarılı teknik direktörü 2021-2022 sezonu için öncelikle transfer çalışmasının bu bölgeye olacağı düşünülüyor.

on numara mevkiinde geçtiğimiz hafta oynanan mücadelede Oğuzhan Özyakup’un forma şansı veren teknik direktör oyuncunun erken dakikalarda yaşadığı şanssız sakatlığın ardından Man saha forma şansı vermiş Ancak bu futbolcuda karşılaşmaya tamamlaya merak mücadelenin 84 dakikasında oyun kenarına alınmıştı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …