BEŞİKTAŞ’TA DEVRE ARASINDA AYRILIKLAR BAŞLIYOR

Posted by

Süper ligin son şampiyonu siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon ki performansı ile şampiyonluk yarışından bir hayli uzak kaldılar.

Kara kartal sezonun ilk yarısını 28 puan ile 7. Sırada tamamlayarak zirvede ki yarıştan da kopmuş oldular.

Siyah beyazlı takımın süper lig ve Şampiyonlar liginde elendikten sonra takımın bu sezon iddiası da kalmadığı için devre arasında bazı oyuncuları ile yollarını ayırmayı planlıyorlar.

Devre arası Ocak ayındaki ara transfer döneminde eksik bölgelere yapılacak takviyelerle kadrosunu güçlendirmek isteyen siyah beyazlı takım Beşiktaş‘ta karoda düşünülmeyen oyuncular ile de yollar ayrılacak.

Beşiktaş’ ta başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetimin beraber yürüttüğü planlamada yüksek maliyetli ve yetersiz performans gösteren isimler ile yollar ayrılıyor.

Siyah beyazlı takım da kadro dışı kalan oyuncularından Adem Ljajic, Jeremain Lens, Douglas ve Fabrice ve N’ Sakala ‘ nın takımdan ayrılması kesin gözü ile bakılırken bu oyuncuların yanına yaz transfer sezonun da kadrosuna kattıkları yıllık 3 milyon euro kazanan Alex Teixeira veda edilecek oyuncular arasında yer alıyor.

SÜPER LİG’DE İDDİASI KALMAYAN TAKIMDA AYRILIKLAR GELİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ta yaz transfer sezonunun başında kadrosuna birçok yerli ve yabancı oyuncular ile güçlendiren kara kartal sezonun ilk yarısı bittiğinde hem devler liginde hem de süper lig de iddiası kalmayan takım da yollar ayrılacak.

Kara kartal da kadrosunda bulunan oyuncular arasında yıllık ücreti yüksek be beklenen performansı da gösteremeyen oyuncuları ile devre arasında yollarını ayırmanın planlarını yapıyorlar.

Ocak ayında devre arası transfer dönemine hazırlanan kara kartal sürpriz hamleler yaparak hem takımlarına yeni oyuncular katacaklar hem de kadrosunda ki yıldız isimler ile de yollarını ayıracaklar.

BEŞİKTAŞ ALEX TEİXEİRA‘NIN ÜZERİNİ ÇİZDİ

Siyah beyazlı takımın yaz transfer sezonun da kadrosuna şampiyonlar liginde güçlü bir kadro oluşturmak için takıma kazandırılan 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira ile yollarını devre arasında ayırmak istiyorlar.

Bu sezon beklenen seviyeye çıkamayan 31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira için siyah beyazlı yönetim cazip bir teklif gelmesi durumunda yıllık 3 Milyon Euro kazanan Alex Teixeira’ yı gözden çıkartarak takımdan göndermek istiyorlar.

Sakatlıklar ile de boğuşan 31 yaşındaki Brezilyalı oyuncu kariyerinin de sonuna geldiği için yıllık 3 Milyon Euro ‘ yu başka hiçbir Avrupa kulübünden alamayacağı vermeyecekleri için de takımdan ayrılmaya hiç de sıcak bakacak değil.

BEŞİKTAŞ İLE İLK YARI PERFORMANSI ÇOK KÖTÜ

31 yaşındaki Brezilyalı on numara Alex Teixeira bu sezob Beşiktaş ile süper lig de sezonun ilk yarsında 5 lig maçında sadece ilk 11’de çıka bildi.

Süper lig de 10 lig maçında süre alan oyuncu 2 gol sevinci yaşaya bilen Brezilyalı oyuncu Şampiyonlar liginde ise 3 karşılaşmada gol sevinci yaşayamadı.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş kulüpsüz olduğu için Brezilyalı oyuncuya bonservis bedeli ödemeden kadrosuna katmışlardı.

Transfer markt verilerine göre ise 6 Milyon Euro üzerinde değeri bulunana oyuncuya da kim bu kadar bonservis bedeli ödeyip kadrosuna katar göreceğiz.

Comments are closed.