Beşiktaş’ta Gözler Santrafor Transferinde

Posted by

Beşiktaş Eski Futbolcusunun Peşinde

Beşiktaş transfer dönemi yaklaştıkça atacağı adımları duyurmaya başladı. Şimdi de gözü eski oyuncusu Cenk Tosun’da. Cen Tosun için çalışmalara başlayan Beşiktaş’ın yüzü gülecek mi merak konusu.

Şampiyonluk yarışındaki iddiasını güçlendirmek isteyen Beşiktaş’ta ara transfer dönemi hareketliliği başladı. Süper Lig’de Fenerbahçe’nin ardından en çok gol atan ikinci takım konumunda olan siyah beyazlılar, hücum alanında kadrosunu genişletmeyi istiyor.

Korona virüs nedeniyle zorunlu rotasyonların yaşandığı takımda Sergen Yalçın elini güçlendirmek ve şampiyonluk yarışışında takımına olumlu katkıda bulanabilecek bir hücum oyuncusu istiyor.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Cenk Tosun’u tekrar takımda görmek istediğini vurguladı. Genç hücum futbolcu Ivan Toney’i kadrosunu katmak isteyen Everton elindeki fazla ve istenilen performansı sergileyemeyen futbolcuları ara transfer döneminde elden çıkarmayı düşünüyor.

Everton’un gönderilecek oyuncu listesinin tepesinde ise tanıdık bir isim var “Cenk Tosun”. Crystal Palace’dan Everton’a geri dönen 29 yaşındaki milli yıldız, takımında istediği kadar forma şansı bulamamasından yakınıyor ve gelecek transfer tekliflerini değerlendirebileceği belirtiyor.

Hücum hattında Vincent Aboubakar’ın yükünü hafifletmek isteyen Sergen Yalçın, yıldız golcüsünün yanına iyi bir alternatif istiyor.

Sergen Hoca’nın talebini göz önünde bulunduran Başkan Ahmet Nur Çebi kurmaylarına Cenk Tosun’un yeniden siyah beyazlı formayı giymesi için gerekli çalışmaları başlatma talimatlarını verdi.

Transfer Yapmak İçin Önce Satmak Şart!

Beşiktaş yönetimi ara transfer döneminde şampiyonluk yarışında ellerini güçlendirmek transfer harekatını başlattı. Hücum hattına öncelik veren siyah beyazlı ekip eski yıldız futbolcusu Cenk Tosun’u kadrosuna katmak istiyor.

Başkan Ahmet Nur Çebi milli yıldızın siyah beyazlı takıma geri dönmesi için gerekli çalışmaların en kısa sürede başlaması talimatını verdi.

Cenk Tosun 2020 – 2021 sezonunda Everton forması ile Premier Lig’de yalnızca 4 karşılaşmada toplam 32 dakika görev yaptı. Cenk Tosun’un bu sezon Premier Lig’de gol ya da asisti bulunmuyor.

Cenk Tosun’u kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş’ta ilk hedef 2020 – 2021 sezonu başında kadro dışı bırakılan 33 yaşındaki Jermain Lens, 30 yaşındaki Douglas ve 29 yaşındaki savunma oyuncusu Nicolas Isimat-Mirin’i elden çıkarması gerekiyor.

Beşiktaş yönetimi Cenk Tosun için gerekli bütçeyi bu oyuncuları elden çıkararak oluşturmayı planlıyor.

Comments are closed.