Beşiktaş’ta Gündem Tekrar Kaleci

besiktasda gundem tekrar kaleci 3buyukler

Son günlerde Beşiktaşta transfer haberleri tekrar gündeme geldi. Tolima bir kez daha beşiktaşın klasöründeydi.

Kaleci Álvaro Montero, Beşiktaş’tan teklif aldıktan sonra altı ay daha Kolombiya futbolunda kaldı ancak sonunda bir anlaşmaya varılamadı ve oyuncu Deportes Tolima’da kaldı.

Bu hafta, basın açıklamalarından sonra Tolima kulübünün imza arayışına tekrar döneceğinden emin olunduğu Kolombiya basınında yer aldı.

Ancak kulüp Avrupa’daki futbol takımlarından herhangi bir teklif almamış olduklarını belirtti.

“Edinilen bilgilere göre 2021 Kolombiya Milli Takımı’nın kalecisini arayan birkaç talip var, ancak bu özel kulüp, son kez imza atmaktan vazgeçtikleri için teklif verenler arasında değil.” şeklindeki açıklama basında Kolombiya basınında yer aldı.

25 yaşındaki kaleciyi Beşiktaş’la yeniden ilgilendiren haber Türk medyasında yer aldı ve “Siyah Beyazlılar‘ın yeni Oscar Córdoba’yı tekrar arayacaklarını, ancak şimdi Tolima ile bu olasılığı erteleyerek transfer konusunu kapatmayı umuyorlar.” şeklindeki haberler çıkmıştı.

Beşiktaş Süperlig’de oynadığı son 3 maçı kayıpsız geçti ve zirve yarışında 4. sırada kendine yer buldu ancak gösterdiği iyi performansa rağmen Siyah Beyazlılar kalesini tecrübeli bir isme bırakmak istiyor.

Kara Kartalın genç isimleri Ersin Destanoğlu ve Utku Yuvakuran’ın Süperlig’i kazanma yolunda yaşanacak heyecan ve stressin üstesinden gelemeyeceği düşünülmüş ve eskiden temasa geçmiş olduğu Kaleci Alvaro Montero’ya yönelmişti.

Kabul etmek istiyor

Alvaro Montero’nun Avrupa’ya ilgisi olduğu istenilen bonservis ücreti verilirse oyuncunun takımdan ayrılmasıyla alakalı bir sorunun bulunmadığı bildirildi.

Böylece eğer pürüzler giderilirse Alvaro Montero‘nun Beşiktaş’a transferinde kişisel hiçbir zorluk çıkmayacak.

Halihazırda Kolombiya’nın güzide kulüplerinden Deportes Tolima takımında ter döken 25 yaşındaki kaleci, sezon başından beri 17 karşılaşmada forma giydi. 10 karşılaşmada gol yemeyen Montero kalesinde sadece 8 gol gördü.

Beşiktaş ile anlaştığı ancak transferin son anda gerçekleşmediği haberiyle ilgili görüşü sorulan Montero, “Transferde, gelişmeler hakkında konuşmak çok güç.

besiktasda gundem tekrar kaleci 3buyukler 2

Ben şu an Tolima’dayım. Kulüpler arasında anlaşmadan ben bu transfere müdahil olamam. Bugünlerde sürekli bana transferimle ilgili sorular soruyorlar ama cevap veremiyorum.

Çünkü, vereceğim her türlü cevap kulübüme saygısızlık olabilir.

Eğer, kulübüm anlaşırsa bana da iletir ve o dakikadan sonra ben de transfere müdahil olarak görüşme yapabilirim. O ana kadar bir şey söyleyemiyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …