BEŞİKTAŞ’TA HEDEF SERİYE DEVAM ETMEK

3buyukler besiktasta hedef seriye devam etmek

Geçen hafta Denizlispor’u ezici bir üstünlükle geçen Beşiktaş yengi serisini sürdürmek istiyor. Siyah-beyazlılarda Sergen Yalçın oyuncularıyla yapmış olduğu motivasyon konuşmasında, Yeni Malatyaspor maçında mutlak 3 puanı almaları icap ettiğini anlatım etti.

Öte taraftan Yalçın, bir maç eksikleri bulunmasına karşın Galatasaray’ın yalnızca 3 puan önde bulunduğunu ve bunun doğru yolda olduklarının bir göstergesi bulunduğunu belirtti.

Arkaya arkaya 3 yengi ile yeni bir seri başlatan Beşiktaş‘ta teknik direktör Sergen Yalçın, bunun yarın oynanacak olan Yeni Malatya sınavında da sürmesini istedi. Tecrübeli çalıştırıcı, meydana gelen idman öncesi kısa bir motivasyon hitabı yaptı.

Galatasaray’ın son 8 müsabakasını kazanmasına karşın Beşiktaş’ın yalnızca 3 puan önünde bulunduğunu, üstelik Beşiktaş’ın bir maçımız eksik, bu durumun bile icra ettikleri doğru işlerin göstergesi bulunduğunu belirterek lafa başlamış olan Yalçın, her takımın tarihi erişince takılacağını, sezonun daha oldukça uzun bulunduğunu, ligin sonucunu derbiler değil, öteki maçların belirlediğini, bu sebeple bu tür karşılaşmalarda minimum puan kaybını yapmaları icap ettiğini belirtti.

3buyukler besiktasta hedef seriye devam etmek 1

DİSİPLİN ÖNCELİKLİ

Yeni Malatyaspor karşısında ne olursa olsun galibiyetten başka bir netice istemediğinin altını çizen siyah beyazlı teknik adam, bazen 1 puanın bile mühim bulunduğunu fakat bu maç o maçlardan olmadığını, 3 puandan başka netice kabul etmeyeceğini belirtti.

Yalçın, yaşanmış olan sakatlıkların düzgüsel bulunduğunu da belirtip önemli olan yerine oynayacak arkadaşların da her vakit hazır olması bulunduğunu ve bu ekip bütün bireyleriyle oynamaya hazır bulunduğunu, bu disiplinden ödün vermeden devam etmeleri icap ettiğini belirtti.

Öte taraftan tecrübeli hoca antrenman esnasında da keyifliydi. Çalışmayı uzaktan izleyen Yalçın, gerektiğinde müdahalede bulundu.

3buyukler besiktasta hedef seriye devam etmek 2

İLK DEVREDEN DAHA FAZLA PUAN

Beşiktaş, sezonun ilk yarısında çıkmış olduğu ilk 5 maçta 2 yengi, 1 beraberlikle 7 puan toplamıştı. Siyah beyazlılar, ikinci dönemdeki aynı periyotta ise 10 puan aldı.

Trabzon’a yenilip Antalya ile berabere kalan Kartal, sırayla Konya, Gençlerbirliği ve Denizlispor’u yenik etti. Denizlispor’u değişik geçen Beşiktaş yengi serisini sürdürmek istiyor.

Siyah beyazlılarda Sergen Yalçın oyuncularıyla yapmış olduğu motivasyon konuşmasında, Yeni Malatyaspor maçında mutlak 3 puanı almaları icap ettiğini anlatım etti.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …