3BUYUKLER BESIKTASTA OYUNCU DOSYASI CIKTI 2

BEŞİKTAŞ’TA OYUNCU DOSYASI ÇIKTI

Posted by

Süper Toto Süper Lig’de şu sıralar sakatlıkları ile boğuşan Beşiktaş’ın özellikle son dönemde hem öne çıkan hem de bir süredir takımda olsa başarıları konusunda çok geride kalan oyuncularını incelemeye aldık.

Şu an 12 oyuncusu sakatlıkları nedeniyle maçlara çıkamayan bir Beşiktaş izliyoruz. Dün akşam Şampiyonlar Ligi grup maçlarında Ajax ile karşı karşıya gelen Beşiktaş istediği başarıyı elde edemedi. Belki de bu sakatlıklar onun başarısını ve grup maçlarındaki sıralamasını oldukça etkiledi.

Oğuzhan Özyakup’ta Kabullenememe

3BUYUKLER BESIKTASTA OYUNCU DOSYASI CIKTI 1

Oğuzhan Beşiktaş tarihi için çok önemli bir figür. Takımın tekrar kendini bulduğu sürecin tamamında forma giyen oyuncunun değeri ve yetenekleri de yadsınamaz. Ancak zamanın geçtiği ve bazı şeylerin artık bir anda eskisi gibi olamayacağı da bir gerçek.

Uzun süre boyunca yaptığı dönüşlerde istenen performansı gösteremeyen Oğuzhan’ın bu durumu kabullenmediğini Sergen Yalçın’ın açıklamalarında görüyoruz. %100 Futbol programında soruları cevaplayan Sergen Yalçın, Oğuzhan’ın kendisine neden oynamadığını sorduğunu ifade etmişti.

Takımın tüm süreçlerinde orada olan ve kariyerinin zirvesini de düşüşünü de aynı yerde yaşayan bir oyuncu için gerçekten zor bir durum. Oğuzhan’ın artık belki de şapkayı önüne koyup düşünmesinin veya kariyerinde başka bir yol çizmesinin vakti geldi.

Pjanic’in Artı ve Eksileri

3BUYUKLER BESIKTASTA OYUNCU DOSYASI CIKTI

Pjanic, üstün tekniğiyle topun ayağına yapıştığını gördüğümüz oyunculardan. İleri çıkışlarda ve oyun kurma aşamalarında öne çıkan bu özellik aynı zamanda olası bir top kaybının da Pjanic açısından daha az riskli olduğunu gösteriyor. Bu da Wellinton ve Vida gibi oyuncuların hücuma çıkabilmesinde önemli bir etken olabilir.

Alex Teixeira kadar defansa yük bindirecek bir oyuncu olmasa da, Pjanic, Josef De Souza kadar sertlik sağlayabilecek bir oyuncu da değil. Bu durum defansa ve Josef’e yük binmesine neden olabilir. Özellikle yaşıyla da birlikte olan sertliğinin de azalma eğiliminde olması Beşiktaş’ın başını ağrıtabilir.

Rıdvan Yılmaz’ın Genç Ruhu

Futbolculuk hayatında üstün yeteneklerini azimle harmanlamayan Sergen Hoca, bugünlerde yaptığı açıklamalarda şimdiki aklıyla sahada olmak istediğini sıklıkla ifade ediyor. Kendisinin teknik direktörlük konusunda gösterdiği azim ve yetenekli oyuncu psikolojisinden iyi anlıyor olmasının Rıdvan için oldukça büyük avantajları var.

Nitekim Sergen Yalçın da Rıdvan Yılmaz’ı ve altyapıdan da arkadaşı olan Ersin Destanoğlu’nu Beşiktaş’ın geleceği olarak gördüğünü ve basında çıkan kiralık haberlerinin kesinlikle asılsız olduğunu ifade ederek oyuncusuna duyduğu güveni ifade etmiş oldu.