Beşiktaş’ta Roiser’e Alternatif

besiktasta rosiere alternatif 3buyukler

Siyah beyazlı kulüpte kiralık olarak forma giyen Valentin Roiser’in bonservisinin alınması için çalışmalar son hız devam ediyor.

Başarılı oyuncunun bu sezonki performansından çok memnun olan Beşiktaş, Roiser’in bonservisini elinde bulunduran Sporting Lizbon ile iletişime geçti. Valentin Roiser hamlesinde bir sekte olmasına karşın alternatifini de belirledi.

Beşiktaş’ın yaz dönemi transfer sezonunda Sporting Lizbondan eli boş döndüğü taktirde kapısını çalacağı ilk takım Antwerp. Siyah beyazlı kulüp Valentin Roiser’in alternatifi olarak Aurelio Buta’yı düşünüyor.

Sezon başında Fatih Terim’in Buta hakkındaki açıklamaları ve oyuncuya talip olduklarını ifade etmesi dikkatleri çeken bir başka nokta oldu.

Beşiktaş’ın scout ekibi son günlerde tüm mesaisini 24 yaşındaki başarılı sol bek Aurelio Buta için harcıyor. Sergen Yalçın’ın yönetime özel olarak futbolcunun incelenmesi konusundaki isteğini ilettiği de gelen dedikodular arasında.

Sporting Ayak Diretiyor

İlk amacı başarılı sol bek oyuncusu Valentin Roiser’i elinde tutmak olan Beşiktaş, Sporting ile sıkı bir pazarlık içinde.

Siyah beyazlı kulübün Roiser planında ilk önce sol bek oyuncusu için 1 yıllık daha kiralama teklifinde bulunmak ardından da Sporting Lizbon’la bonservis görüşmeleri için masaya oturmak yer alıyor.

Yabancı basında konuşulan haberlere göre siyah beyazlı kulübün yöneticileri, Portekiz ekibine 2,5 milyon Euro teklif etti. Sporting Lizbon ise Roiser için 4,5 milyon Euro istedi. Görüşmeler devam ediyor.

Siyah beyazlı ekipte eğer Roiser ile anlaşma sağlanamazsa yerine transfer edilecek olan isim ise hazır. Bşiktaş scout kibinin son günlerde mercek altına aldığı isim Aurelio Buta.

Aurelio Buta Kimdir?

besiktasta rosiere alternatif 3buyukler 2

Tam adı ile Aurélio Gabriel Ulineia Buta 10 Şubat 1997 tarihinde Angola’da dünyaya gelmiştir. Aurelio Buta, Belçika kulübü Royal Antwerp F.C.’de oynayan Portekizli profesyonel bir futbolcudur.

Aurelio Buta sağ bek olarak sahada yer almaktadır. Aurelip Buta, 6 Ağustos 2016’da ilk profesyonel maçına Benfica B ile 2016-17 Liga Pro maçında Cova da Piedade’ye karşı çıktı.

31 Ağustos 2017’de Belçika tarafına Royal Antwerp F.C. sezonluk olarak kiralandı. Sonraki sezon için ikinci kulüp ile üç yıllık kalıcı bir sözleşme imzaladı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …