Beşiktaş’ta Sular Durulmuyor

Posted by

Beşiktaş Vodafone Park’ta GZT Giresunspor’a 0-4 yenilerek lider Trabzonsporla arasında ki farkı 16 puana çıkardı. Şampiyonluktan bir hayli uzak olan kara kartallar alınan son mağlubiyetin ardından büyük üzüntü duyduklarını belirttiler.

Taraftarlar kendi evinde skor 0-3 olunca neredeyse bütün futbolcularını ıslıklayarak tepki gösterdi. Taraftarların ıslıklamasına karşılık olarak bu sezon Beşiktaş’ın simge isimlerinden biri haline gelen Valentin Rosier taraftaralara dönüp ‘yapmayın, bizlerde bu skordan memnun değiliz’ tarzında hareketlerde bulunarak tepkileri bastırmaya çalıştı.

Rosier’in bu hareketinden sonra top onun ayağına her geldiğinde alkışlayarak Rosier’e destek oldular. Son 6 haftada sadece bir kez galibiyet yüzü gören Beşiktaş’ta moraller bir hayli bozuk. Camia şampiyonluğa olan inancını neredeyse yitirmiş durumda.

Maç sonunda açıklamalarda bulunan teknik direktör Sergen Yalçın; bütün sorumluluğu üstüne alarak, böyle bir sonucun olmaması gerektiğine vurgu yaparak bu durumun sorumlusu benim, etkileri ne olur nasıl yaparız bilinmez başkanla konuşup çaresine bakacağız açıklaması yapmıştı.

Beşiktaş’ta Kötü Gidişatın Sorumlusu Kim?

Kendi evinde GZT Giresunspor’a 0-4 yenilerek taraftarlarını büyük hüsrana uğratan Beşiktaş’ta sorumlu kim? Kendi evinde alınan ağır mağlubiyetin ardından taraftarlar oyuncularına ve teknik ekibe tepki gösterirken sahada oynanan oyun ise hiç ışık vermedi.

Taraftarların en çok oynanan oyun tepki gösterdikleri meçhulken bu durumu haftalardarı düzeltemeyen Sergen Yalçın’ın gidişatı nasıl belirlenecek. Taraftarlar ‘Sergen takımı ayağa kaldır’ şeklinde tezahüratlar yapmasına karşılık olarak Sergen Yalçın ise; taraftarlar Sergen takımı ayağa kaldır diyorlar ama sahada olan ben değilim.

Oyuncularımın ne kadar büyük bir kulüpte oynadıklarının farkına varmaları ve bu durumu düzeltmesi gerekenin onlar. Ben sadece onları bu konuda uyarabilirim, sahada oynayanlar onlar’ dedi.

Maçın ardından Başkan Ahmet Nur Çebi ile toplantı gerçekleştirecek olan Sergen Yalçın gidişatın sorumlusunu kendisi olarak belirterek, takımda belli bir kan değişikliği yapılacaksa buna ben razıyım. Sahada oynanan oyunun ve alınan kötü sonuçların sorumlusu benim. İsterseniz istifa edebilirim denildiği öğrenildi.

Sergen Yalçın Takımdan Ayrılacak Mı?

GZT Giresunspor yenilgisinin ardından açıklamalarda bulunarak bütün sorumluluğu üstüne alan Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın açıklamalarda ayrılık sinyalleri vermişti.

Giresunspor yenilgisiyle taraftarlarını hayal kırıklığına uğratan Beşiktaş’ta, Başkan Ahmet Nur Çebi ve Sergen Yalçın bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptılar. İkili arasında gerçekleştirilen toplantının ardından açıklamalarda bulunan Beşiktaş JK Kulübü As Başkanı Emre Kocadağ ‘Futbol A takım sorumlumuz Sergen Yalçın’ın bu süreçte ve bundan sonra ki süreçlerde daima arkasında olacağımızın kimse şüphe etmesin.

Sergen Yalçın ve futbol takımımızın tekrar ayağa kalkıp sonuna kadar şampiyonluk için ellerinden ne geliyorsa yapacaklarına olan inancımız tamdır’ şeklinde açıklamalarda bulunarak Sergen Yalçının takımının başında olacağını belirtti.

Comments are closed.