Beşiktaş’ta Transfer Çalışmaları Devam Ediyor

Posted by

Süper Lig’de uzunca bir süre lider koltuğunda oturan ve daha sonra Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yaptığı ataklar ile koltuğundan inen Beşiktaş sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüslemek ve kupayı kaldırmak için elinden geleni yapıyor.

Sezon sonunda şampiyonluk isteyen Beşiktaş her şeyiyle oynuyor. Sahada gösterdiği performansını her geçen gün şampiyonluk için arttıran Kara Kartal, diğer bir yandan transfer çalışmaların tüm hızı ile sürdürüyor.

Şu an üç takımda arka arkaya aynı puan ile listede yer alıyor. Beşiktaş ise kupayı kazanmak ve yeni sezona iyi bir şekilde başlamak için transfer çalışmalarına devam ediyor. Siyah beyazlı ekip İngiltere’den talibi çıkan Aboubakar’ı satmayı planlıyor.

Bu satış gerçekleştiğinde ise Norveç’te Bodo ekibinde oynayan Junker ve Belçika’da Leuven ekibinde oynayan Henry’i renklerine bağlamak istiyor.

Aboubakar Gidiyor Mu?

Sezon sonunda şampiyonluk isteyen Beşiktaş her şeyiyle oynuyor. Sahada gösterdiği performansını her geçen gün şampiyonluk için arttıran Kara Kartal, diğer bir yandan transfer çalışmaların tüm hızı ile sürdürüyor.

Takımın bu sezona damgası vuran golcü ismi Aboubakar ile sözleşme uzatacak olan Beşiktaş’ta Kamerunlu futbolcu ile tollarını ayırma ihtimali de değerlendiriliyor.

Aboubakar ile yollarını ayırdığı takdirde iki oyuncu almak isteyen Beşiktaş nasıl daha iyi bir performans sergileneceğini ve karlı olacağını değerlendiriyor.

Öte yandan yıldız golcü Aboubakar’ın ise İngiltere’den talibinin çıktığı biliniyor. Yıldız futbolcu için Beşiktaş’ın istediği rakamda uzlaşma sağlanırsa siyah beyazlı takım yıldız golcüsünden vaz geçecek gibi duruyor.

Beşiktaş’ın Listesi Hazır

Bu gelişmenin yanı sıra Beşiktaş listedeki isimler içinde girişimlerine şimdiden başlayacak. Devre arası transfer sürecinin bitiminden hemen sonra yeni transfer dönemi için hazırlıklarına başlayan Beşiktaş’ta liste neredeyse hazır.

Siyah beyazlı ekibin listesindeki ilk hedef Kara Kartal’ı yakın bir tarihte sosyal medyadan takibe adan Kasper Junker. Yıldız oyuncu formasını terlettiği Bodo’da 28 gol ile devleşti.

26 yaşındaki Kasper Junker ilk aday olurken diğer adaylar arasında Belçika’da Leuven’de forma giyen 26 yaşındaki Thomas Henry’de yer alıyor. Siyah beyazlı takımın listesinde yer alan iki oyuncuda Beşiktaş’a sıcak bakıyor.

Beşiktaş şimdiden oyuncular ve kulüpleri ile temasa geçmeye başladı. Fakat henüz resmi olarak bir görüşme gerçekleşmedi. Bunun bir nedeni ise henüz Aboubakar’ın durumunun belli olamaması takımın herhangi bir adım atamamasına neden oluyor.

Comments are closed.