Beşiktaş’tan CyleLarin’e Rest 1.7 Milyon Euro

Posted by

Son dakika spor haberi Kara Kartal cephesinden geldi. Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, yetenekli oyuncusu CyleLarin’e önümüzdeki sezon için 1.7 milyon Euro önerisinde bulundu. Ancak 26 yaşındaki sporcu yapılan bu teklifi az bularak 2,7 milyon Euro talebinde bulundu.

Siyah Beyazlı ekibin başkanı Ahmet Nur Çebi, bu durum karşısında rest çekerek ‘’istemeyen gider’’ tavrını takındı. CyleLarin, yeşil sahadaki performansı ile adeta Kara Kartal taraftarlarını sevgilisi haline gelmişti. İşte Beşiktaş ve CyleLarin arasında yaşanan gerginliğe dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Yetenekli sol kanat oyuncusunun Beşiktaş ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. Bu nedenle sözleşme yenilemek isteyen Siyah Beyazlı yönetim 1,88 metre boyundaki futbolcuya 1,7 milyon Euro ücret önerisi sundu. CyleLarin, bu miktarı az bularak 2,7 milyon Euro istediğini dile getirdi.

Kartal ile CyleLarin Anlaşma Sağlayamadı

CyleLarin, gelecek sezon için Siyah Beyazlı kulüp ile bir türlü anlaşma sağlayamadı. Kanadalı sporcunun talep ettiği senelik maaş yönetim tarafından yüksek bulundu.

Bu durum karşısında sinirlenen Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, sol kanat oyuncusuna rest çekti. 26 yaşındaki genç yetenek, takımından gelen teklifin 1 milyon Euro fazlasını talep ediyor.

CyleLarin, 2021 – 2022 sezonunda senelik 1,6 milyon Euro maaş aldı. Kara Kartal yönetimi, teknik direktör Sergen Yalçın’dan gelen ‘zam yapılmalı’ kararını göz önünde bulundurarak 100 bin Euroluk bir zam yaptı.

Ancak 1,88 metre boyundaki yıldız maaşında meydana gelen bu artışı beğenmişe benzemiyor. Başkan Çebi’nin rest çekmesi işleri çıkılmaz hale getirdi.

Teknik Direktör Sergen Yalçın Performansını Beğeniyor

Siyah Beyazlı futbolcuların hocası Sergen Yalçın, Cyle Larin’in yeşil sahada sergilediği performansı son derece beğeniyor.

Bu nedenle yönetime Kanadalı yıldız ile devam etmek istediğini bildiren deneyimli çalıştırıcı, aynı zamanda bir sonraki sezon için 26 yaşındaki oyuncunun maaşının arttırılmasını da onaylıyor. Ancak Beşiktaş Kulüp Başkanı Ahmet Nur Çebi, geri adım atmayacağını kesin bir dile ile ifade etti.

Comments are closed.