Beşiktaş’tan Geleceğe Yatırım

besiktasdan gelecege yatirim 3buyukler

Sergen Yalçın yönetimi ile transferde de doğru adımlar atmaya başlayan Beşiktaş, 17 yaşındaki geleceğin yıldız adaylarından Bilal Ceylan’ı kadrosuna kattı.

Her geçen gün değişen 21. Yüzyıl dünyasında pek tabi ki futbol da gerek oyun gerekse ekonomik anlamda değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Korona virüs salgını sebebiyle büyük buhrandan bu yana en büyük küçülmesini yaşayan küresel ekonomi içerisinde futbol endüstrisi de payını aldı.

Sonunda Doğru Adımlar Atılmaya Başlandı

Her geçen gün değişen 21. Yüzyıl dünyasında pek tabi ki futbol da gerek oyun gerekse ekonomik anlamda değişmeye ve gelişmeye devam ediyor. Korona virüs salgını sebebiyle büyük buhrandan bu yana en büyük küçülmesini yaşayan küresel ekonomi içerisinde futbol endüstrisi de payını aldı.

Gerek “Finansal Fair Play” kuralı gerekse döviz kurlarındaki dalgalanma küçülen futbol endüstrisinde belki de en çok ülkemiz takımlarını vurdu.

Geçmişte har vurup harman savuran kulüp yönetimleri milyonlarca Euro’ya tabiri caizse miladını doldurmuş 30 yaş üzeri yıldız isimleri kadrolarına katma yarışı içerisine girdiler.

Kulüp başkanlarının taraftardan anlık alkış toplamak için yapılan yatırımlar tam anlamıyla hüsrana yol açtı. Bunlara yakın zamandan örnek vermek gerekirse Robin Van Persie ve Radamel Falcao.

2020 yılına damgasını vuran korona virüs ve Finansal Fair Play kuralları çerçevesinde mali durumları eksiye giden kulüplerimiz özellikle de üç büyükler artık oyuncu satmadan yeni oyuncu alamaz hale geldiler.

Yarınını düşünmeden yapılan kötü yatırımların sonucunda bu durum gerçekleşti. Yaptıkları hatadan geç de olsa ders almayı başaran ve son zamanlarda alt yapılardan yetişen genç yıldızları Avrupa futboluna ciddi fiyatlara kazandıran yerli kulüplerimiz rotayı yerli ve yabancı genç yıldız adaylarına çevirdi.

Bu isimlere en büyük örnek ise Çağlar Söyüncü, milli oyuncumuz Altınordu alt yapısından yetişti ve Süper Lig’e adım atmadan Avrupa’ya transfer oldu ve TFF 1. Lig ekiplerinden altın orduya alt yapıda harcanmak üzere yaklaşık 13 milyon Euro para kazandırdı.

Beşiktaş 17’lik Yatırım

besiktasdan gelecege yatirim 3buyukler 2

Sergen Yalçın yönetimi ile transferde de doğru adımlar atmaya başlayan Beşiktaş, 17 yaşındaki geleceğin yıldız adaylarından Bilal Ceylan’ı kadrosuna kattı. Ara transfer dönemimdeki ilk transferi gerçekleştiren siyah beyazlı kulüp Eskişehirspor alt yapısından yetişen genç futbolcuyu kadrosuna kattı.

Milli takımın gelecekteki sağ beki olması beklenen Bilal Ceylan için siyah beyazlı kulüp Eskişehirspor’a 350 bin Euro (güncel kur ile yaklaşık 3 milyon Türk Lirası) bonservis bedeli ödeyecek. Genç yetenek Bilal Ceylan TFF 1. Lig’de bu sezon Eskişehir forması ile 18 maçta görev yaptı.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …