Beşiktaş’tan Korona Virüs Haberi

Posted by

Ligler başladıktan sonra spor takımlarının oyuncularından ve teknik ekipte yer alan isimlerden bir bir korona virüs açıklaması geliyor.

Periyodik olarak yapılan yeni tip korona virüs (covid-19) testlerinin sonucu pozitif çıkan isimler karantina ve tedavi sürecine girerken ne yazık ki sahalara bir süreliğine veda etmek zorunda kalıyor.

Beşiktaş’tan da üzen bir haber geldi. Aytemiz Alanyaspor karşılaşması öncesinde rutin olarak yapılan yeni tip korona virüs (Covid-19) testleri sonucuna bir futbolcuda ve teknik ekipte pozitif olan kişilerin bulunduğu açıklandı.

Takım 11 Aralık Cuma günü İstanbul’da yaptığı antrenman sonrasında Alanya’ya özel uçak ile gitmişi. Antrenmanlara Alanya’da devam etmeyi planlayan takıma pozitif vaka şoku geldi.

Bir Futbolcu Daha Pozitif

Beşiktaş’tan yeni tip koronavirüs (covid-19) açıklaması geldi. Süper Lig’de Aytemiz Alanyaspor ile karşılaşacak olan Beşiktaş’ta bir futbolcunun yeni tip koronavirüs (covid-19) testi pozitif çıktı.

Aytemiz Alanyaspor karşılaşması için son gaz antrenmanlara devam eden ve Beşiktaş’ta çıkan pozitif vakalar sonrasında oyuncular ve gerekli kişilerin izolasyon süreci başladı. Akıllarda ise 13 Aralık Pazar günü oynanacak olan maçın ertelenip ertelenmeyeceği var.

Kulübün yaptığı açıklama ise şu şekilde;

”Futbol Takımımızın, Süper Lig’in 12. haftasında 13 Aralık Pazar günü deplasmanda Aytemiz Alanyaspor ile oynayacağı maç öncesinde; teknik heyetimiz ve futbolcularımız ile tesis çalışanlarımıza rutin Covid-19 PCR testi uygulanmıştır.

Yapılan testler neticesinde bir futbolcumuzda pozitif sonuca rastlanılmış olup, futbolcumuzun; takip, izolasyon ve tedavi sürecine ilgili protokoller doğrultusunda derhal başlanmıştır.”

Alanyaspor Maçı Öncesi Hazırlıklar

Beşiktaş, BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde 11 Aralık Cuma günü sabah saatlerinde basına kapalı bir çalışma yaptı.

Yaklaşık 1.5 saat süren antrenman Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın yönetiminde gerçekleşti. Antrenmanda, dinlenme ve rejenerasyon çalışması yapıldı. Antrenman sahada yapılan ısınma koşuları, istasyon koşuları ve daha sonrasınra yapılan stretching ile başladı.

İdman gruplar halinde yapılan ayak tenisi oyunları sonrası yapılan şut çalışması ile son buldu.

Siyah beyazlı takım daha sonra Aytemiz Alanya maçı hazırlıklarını tamamlamak üzere saat 16.00’da özel uçak ile Alanya’ya kamp yapmak için gitti.

Comments are closed.