Botoşani Başkanı Valeriu Iftime’dan Olimpiu Morutan İçin Çarpıcı Açıklamalar

Posted by

Galatasaray’ın yaz transfer döneminde yoğun çabalar sonrasında kadrosuna kattığı  Olimpiu Morutan’ın bonservis bedeli sebebiyle iki eski kulübü arasında gerginlik yaşandı.

Rumen oyuncunun Romanya’daki ilk takımı olan Botosani’in başkanı, Morutan’ın Galatasaray’a transfer olmasıyla ilgili basına ilgi çekici demeçler verdi. Bunun üzerine FCSB ile Botosani arasında gerginlik yaşandı.

Botaşani Başkanı ile FCSB Arasında Gerginlik

Bu sezon yeni bir yapılanmaya giden Galatasaray, genç ve potansiyeli yüksek olan oyuncuları kadrosuna kattı. Yaz transfer döneminde Romanya pazarından birçok oyuncu ile ilgilenen Sarı kırmızılı yönetim, FCSB takımından Olimpiu Morutan’ı kadrosuna katmak istedi ancak FCSB Başkanı Becalli oyuncu için 10 milyon Euro bonservis bedeli isteyince transfer rafa kalktı.

Transfer döneminin son haftalarında FCSB’nin Avrupa arenasından elenmesiyle birlikte Rumen oyuncuyu 3.5 milyon Euro’ya sarı kırmızılılara satan FCSB Başkanı Becalli, Romanya basınından tepki topladı. Bunun üzerine Morutan’ın eski kulübü Botosani’in başkanı Valeriu Iftime, konuyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

Valeriu Iftime’nin açıklamaları iki kulüp arasında gerginliğe yol açtı. Rumen oyuncunun sonraki satışından yüzde 9’luk bir paya sahip olan Botasani’in  başkanı Valeriu Iftime, bu transferin Morutan için iyi olduğunu, ancak FSCB için kötü bir anlaşma olduğunu vurgulayarak, oyuncunun bonservis bedeli ile ilgili FCSB kulübünü eleştirdi.

Valeriu Iftime, 3.5 Milyon Euro’ya İnanmıyor

Bu sezon Sarı kırmızılı forma ile başarılı bir performans gösteren 22 yaşındaki futbolcu, taraflı tarafsız çoğu futbolseverden taktir topladı. Rumen futbolcunun bonservis bedeli ise 3.5 milyon Euro olarak açıklandı. Rumen genç oyuncunun Yükselen formunun ardından Eski kulübü Botosani’nin başkanı Valeriu Iftime ile FCSB yönetimi arasında gerginlik yaşanıyor.

Valeriu Iftime, Morutan’ın 10 milyon Euro’luk futbolcu olduğunu, yeteneğinin ve zekasının 3 milyon Euro’ya satılmasının doğru olmadığını söyleyerek eski oyuncusunu övgülerde bulundu ve FSCB kulübünü eleştirdi. Valeriu Iftime, Rumen oyuncunun daha fazla bonservis bedeline satıldığını ve bu transfer sürecinde Galatasaray ile FCSB arasında neler olup bittiğini öğrenmek istediğini söyleyerek ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

FCSB başkanı Becali’nin genç oyuncuyu bu kadar az bir bonservis bedeline satmayacağını söyleyerek bonservis bedeline inanmadığını dile getirdi ve olaya şüpheyle yaklaştı. FCSB,  Morutan’ın 3.5 milyon Euro’luk bonservis bedelinin yüzde 9’luk kısmını Botosani kulübüne ödemek zorunda.

Bu miktar doğrultusunda FCSB, Botosani’ye 342 bin Euro’luk bir ödeme yapacak. Botosani başkanı Valeriu Iftime’nin Morutan’ın transferi hakkında yaptığı bu açıklamalar Rumen basınında büyük yankı uyandırırken Türk basınında da gündeme oturdu.

2016 yılında Botoşani’ye bedelsiz olarak transfer olan Olimpiu Morutan, burada 55 maçta 2 kez gol sevinci yaşadı. Ardından 2018 yılında 700 bin Avro bonservis bedeliyle FCSB kulübüne transfer olan Genç oyuncu, FCSB formasıyla 88 maçta 11 gol atarak Avrupa kulüplerinin radarına girmeyi başardı.

2017 yılından bu yana Galatasaray tarafından takip edilen Rumen futbolcu, bu sezon 3.5 milyon Euro bonservis bedeline Sarı kırmızılı formayı giydi. Sarı kırmızılı forma ile 10 maça çıkan genç oyuncu,  

2 gol 2 asistlik performansıyla dikkat çekiyor.

Comments are closed.