3buyukler brezilya basinindan paulinholu fenerbahce iddiasi

Brezilya Basınından Paulinho’lu Fenerbahçe İddiası

Posted by
3buyukler brezilya basinindan paulinholu fenerbahce iddiasi

Yeni sezon hazırlıklarına tam gaz Pereira önderliğinde devam eden Fenerbahçe hakkında nefes kesen bir iddia ortaya atıldı. Brezilya basınından gelen iddia, Brezilya Milli Takımı formasını terleten başarılı oyuncu Paulinho ile Kanarya’nın transfer gelişmelerinde son noktaya geldiğiyle alakalıydı.

Her türlü görüşmenin sağlanıp anlaşmaya varıldığı iddia edilen haber içerisinde Sarı Lacivertli ekibin 31 yaşındaki orta saha için somut adımlar attığı da iddia edildi.

Diğer taraftan Brezilya basınından gelen haberlerde, Portekizli çalıştırıcının Sambacı transferi konusunda ısrarcı bir tutum sergilediği de kendisine yer buldu.

3buyukler brezilya basinindan paulinholu fenerbahce iddiasi 1

Paulinho’dan Brezilya Basınına Açıklama…

Sözleşmesinin Çin ekibiyle sonlanmasının ardından Brezilya basınına birçok demeç veren başarılı isim Paulinho, Brezilya ekiplerinden iki kiralama teklifi geldiğini dile getirmişti. Teklifin geldiği takımları düşünen ve oynamak istediğini dile getiren oyuncu, ardından sürecin istediği gibi gitmediğini dile getirdi.

Bu noktada Avrupa’dan resmi bir teklif aldığını dile getiren Paulinho, yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti. Performansıyla da dikkat çekmeyi başaran isim, geçtiğimiz sezon Çin ekibiyle oldukça başarılı bir sezon geçirmiş ve 42 resmi karşılaşmaya çıkmıştı.

Bu karşılaşmalarda da toplam 24 kez gol sevinci yaşatmış ve bununla da kalmayıp 8 asist başarısı göstermişti. Profesyonel kariyeri boyunca ise toplam 487 maça çıkan deneyimli oyuncu, bu maçlarda da toplam 185 gole direkt katkı yaparak adını duyurmayı başarmıştı.

Diğer taraftan toplam 130 gol sevinci yaşatan diğer aday Sambacı’nın Pereira’nın dikkatini çektiği bilinirken gördüğü kartlarla da dikkat çeken bir isim olması düşündürüyor. Kariyeri boyunca toplam 3 kırmızı kart gören Brezilyalı futbolcunun diğer taraftan da 57 kez de sarı kartla cezalandırıldığı biliniyor.

3buyukler brezilya basinindan paulinholu fenerbahce iddiasi 2

Eğer Fenerbahçe Olursa Paulinho ile Gustavo Birlikte Olacak

Fenerbahçe’nin Paulinho için somut adımlar attığı bilinirken bu sürecin olumlu gitmesi dahilinde Gustavo ile Paulinho bir araya gelecekler.

İkili birlikte bir dönem Brezilya Milli Takımı’nın formasını terletmiş ve Konfederasyon Kupası’nı kazandıkları 2013 yılında da Brezilya’nın vazgeçilmezleri olarak nam salmışlardı. İki efsane ismin bu kez Sarı Lacivertli forma altında buluşması planlanıyor.

Yeni sezon için Fenerbahçe’nin iddialarını arttıracak isim olacakları düşünülüyor.