Burak Yılmaz Bazı Maçlarda Olmayacak

Yeni tip koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen ligler, 12 Haziran itibariyle tekrar başlıyor. Süper Lig’de kalan 8 haftalık mücadeleye hazırlık yapan Beşiktaş ekibi de Nevzat Demir Tesisleri’ndeki maç hazırlıklarına devam ediyor. Fakat bu süreçte siyah beyazlı takımda Burak Yılmaz ile ilgili gelişmelerin yaşandığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre başarılı futbolcu kalan mücadelelerin bir kısmında forma giyemeyecek.

Nevzat Demir Tesisleri’nde antrenmanlarına devam eden Beşiktaş ekibinde Burak Yılmaz krizi yaşanıyor. Yıldız futbolcunun kalan 8 haftalık mücadelelerin bazılarında forma terletemeyeceği öğrenildi.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında antrenmanlardan önce tüm kulübün geçtiği Kovid-19 testinde bazı isimlerin test sonuçlarının pozitif olduğu belirtilmişti. Kulüpte hangi isimlerin hastalığa yakalandığı açıklanmazken, aynı gün içerisinde başarılı futbolcu Burak Yılmaz da özel bir hastane önünde görüntülenmişti.

TFF Önerisi

Sporcu, o günden beri ilk kez çalışmalara başladığı bilgisini sosyal medya üzerinden paylaştı. Daha ilk idman olduğunu söyleyen siyah beyazlı futbolcu, 12 Haziran’a yetişeceğini sanmadığını da ekledi.

Bu paylaşımının ardından Yılmaz’ın hangi mücadelelerde olacağı merak edilirken, TFF tarafından açıklanan protokolün gerekliliklerine bakıldı. Vakalarda ilk 3 hafta günlük en fazla 45 dakika düşük şiddetli antrenmanlar öneriliyor. Öte yandan sonraki süreçte ise Medikal Departman gözetiminde olunması gerekiyor.

Antalyaspor maçında cezalı olan Yılmaz’ın, bu sebepten ötürü 20 Haziran günü gerçekleşecek Denizlispor maçında da yer almayacağı düşünülüyor.

Güncel Yazılar

    Ayrıca inceleyebilirsiniz

    Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

    Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …