Büyük Yıldızdan Kararlı Sözler: Derbiyi Kazanarak Şampiyonluk Yarışına Ortak Olacağız

Posted by

hafta itibariyle Süper Lig’de 38 puanla altıncı sırada bulunan Fenerbahçe’nin tecrübeli yıldızı Emre Belözoğlu derbi öncesinde iddialı sözler söyledi. 23. haftada en büyük rakipleri olan Galatasaray ile karşı karşıya geleceklerini söyleyen Belözoğlu, ezeli rakipleri Galatasaray’ı yenerek zirve yarışına tekrar ortak olacaklarını ve takım olarak eski motivasyonlarına kavuşacaklarına inandığını ifade ederek Fenerbahçe taraftarına mesaj gönderdi.

Geçen hafta oynanan Ankaragücü maçında aldıkları 2-1’lik mağlubiyetle her ne kadar takım arkadaşlarının moralleri düşse de önlerinde bu tür puan kayıplarını telafi edebilecekleri maçlar olduğunu söyleyen Emre Belözoğlu şöyle devam etti: “Son oynadığımız Ankaragücü maçında mağlubiyet aldık ve bu ne yazık ki motivasyonumuzu düşürdü. Ancak pazar günü oynayacağımız Galatasaray maçında, ezeli rakibimizden alacağımız 3 puanla motivasyonumuzun tekrar yerine geleceğine inanıyorum. Bu formayı giyen ve formayı destekleyen herkesin amacı birdir, başka bir durum da söz konusu olamaz. Ve hepimizin amacı da Fenerbahçe’nin başarılı olmasını sağlamaktır. Küçük bir sakatlık geçirsem de bu sakatlanma ne Fenerbahçe’deki performansımı ne de milli takımdaki performansımı etkileyecek düzeyde değil. Sonuna kadar giydiğim formanın hakkını vermek için savaşacağım.”

Şampiyonluğa Konsantre Durumdayım

Futbolculuktan sonra Fenerbahçe’de görev alıp almayacağına dair sorulan bir soru üzerine ise Belözoğlu şu şekilde yanıt verdi: “Her şey kısmet. Şu an futbolcuyum ve Fenerbahçe’nin şampiyonluğuna konsantre olmuş durumdayım. Gelecekte nerelerde, hangi görevleri alırım şimdiden bir şey söyleyemiyorum. Ama sonuna kadar Fenerbahçe’nin neferi olacağımı herkesin bilmesini isterim.”

haftada oynanan maçlar itibariyle birincilik koltuğunda 44 puana sahip Trabzonspor bulunuyor. İkinci Başakşehir’in 43, üçüncü sıradaki Galatasaray’ın ise 42 puanı bulunuyor. Bu hafta pazar günü Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda Galatasaray ile karşı karşıya gelecek olan Fenerbahçe ise 38 puanla Alanyaspor’un arkasında altıncı sırada yer alıyor. Bugüne kadar Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan 390 maçtan 147’sini Fenerbahçe kazanmış bulunuyor. Galatasaray’ın Şükrü Saraçoğlu Stadı’ndaki en son galibiyeti ise 22 Aralık 1999 tarihinde 2-1’lik skorla gerçekleşmişti ve sarı kırmızılılar o tarihten bu yana Kadıköy’de galip gelemiyor.

Comments are closed.