CENK TOSUN BEŞİKTAŞ’A DÖNDÜ

cenk tosun besiktasa dondu 3buyukler

Beşiktaş’ın transferini bitirmek için uzun zaman boyunca uğraş verdiği 34 yaşındaki forvet oyuncusu Hulk’u Atletico Mineiro’ya kaptıran kara kartal, bu olumsuz gelişmenin sonrasında hızlı bir şekilde alternatif isimlere rotayı çevirdi.

3 Yıl Sonra Beşiktaş’ta

Beşiktaş’ın transferini bitirmek için uzun zaman boyunca uğraş verdiği 34 yaşındaki forvet oyuncusu Hulk’u Atletico Mineiro’ya kaptıran Beşiktaş , bu olumsuz gelişmenin sonrasında hızlı bir şekilde alternatif isimlere rotayı çevirdi.

Siyah beyazlılar listenin en başındaki isim olan Cenk Tosun transferi için görüşmelere vakit kaybetmeden başlamıştı.

2018’in Ocak ayında Beşiktaş’tan İngiliz takımı Everton’a 22,5 Milyon Euro gibi rekor bir bedel karşılığında transfer edilen 29 yaşındaki forvet Cenk Tosun 3 yıl aranın ardından sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Beşiktaş’a transferinin bittiğini ve yakında imzaların atılacağını duyurdu.

Rusya, İtalya, İspanya liglerinden de takımlarla görüştüğü hatta CSKA ve Celta Vigo’dan da teklif aldığını bilinen forvet, eski takımı Beşiktaş’ı tercih etti.

Siyah beyazlı takım, 2018’de 22,5 Milyon Euro’ya Everton’a transfer olan Cenk Tosun’u, İngiliz ekibinden bedelsiz olarak kiraladı.

Pazarlıkların sürdüğü sırada en büyük anlaşmazlık konusu olarak göze çarpan oyuncunun yıllık maaşı konusunda uzlaşma sağlayan taraflar masadan mutlu ayrıldı. Beşiktaş kadrosuna dahil ettiği oyuncuya 1,1 Milyon Euro maaş ödeyecek. 

Kara Kartalı Tercih Etti

Everton’da 1 Milyon 250 Bin Euro olan maaşının Beşiktaş tarafından ödenmesi durumunda transfere olumlu baktığını söyleyen Milli yıldız için yoğun çalışmalar yürüten Beşiktaş yönetimi, eski forveti için bütçesini oluşturdu.

Cenk Tosun için 500 Bin Euro’dan başlayan teklifler sonunda 1 Milyon Euro’nun üstüne çıktı. CSKA Moskova ve Celta Vigo’nun tekliflerine rağmen eski takımına olumlu tutum gösteren tecrübeli futbolcu maaşından 150 Bin Euro indirim yaparak kara kartala dönmeyi tercih etti. Böylece Beşiktaş Cenk Tosun’u 1,1 Milyon Euro bedelle kadrosuna katmış oldu.

cenk tosun besiktasa dondu 3buyukler 2

Sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafla müjdeyi veren futbolcu kara kartal taraftarlarına yeniden tarih yazmaya hazır olmalarını da söyledi.

Yetkililer, en yakın zamanda imzaları atarak oyuncuyu İstanbul’a getirecek. Tecrübeli santrafor sezonunun geri kalan kısmını kiralık olarak Beşiktaş çatısı altında tamamlayacak.

Beşiktaş yönetimi ile Premier Lig temsilcisi Everton arasında yapılan görüşmelerde taraflar anlaşmaya varırken milli futbolcunun 31 Ocak Pazar akşamı saat 23.45’te İstanbul’a varması bekleniyor.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …