Cenk Tosun’un Beşiktaş Dönüşü

Posted by

Beşiktaş’ın Everton’dan devre arası transfer döneminde kadrosuna eklediği Cenk Tosun, takımının Gençlerbirliği ile yapığı maçta 2 gol ile Süper Lig’e harika bir dönüş yaptı ve takımın 3-0’lık galibiyetinin büyük bir kısmında rol oynadı.

Beşiktaş’a geri dönen Cenk Tosun, 3 yılı aşkın bir süre sonra ilk kez Süper Lig’de maç kadrosuna dahil oldu. Ziraat Türkiye Kupası’nda İttifak Holding Konyaspor ile yapılan maçta da ilk 11’de oynayan Cenk Tosun, Süper Lig maçında da ilk 11’de yer aldı. Cenk Tosun, son olarak Beşiktaş forması ile Süper Lig’de 23 Aralık 2017 tarihinde Sivasspor’a karşı yeşil sahada yer almıştı. 

Cenk Tosun, Gençlerbirliği’ni 3-0 mağlup ettikleri maçta 2 gole imza attı. Beşiktaş’ta 1150 gün sonra gol sevinci yaşadı.

Beşiktaş’ı Şampiyon Yapmaya Geldi

Beşiktaş’ta 1150 gün sonra gol ile buluşan ve Gençlerbirliği maçında 2 gole imza atan Cenk Tosun, maç sonrasında iddialı konuşmalar yaptı. Takımını şampiyon yapmaya geldiğini söyleyen Cenk Tosun 2017 yılında Beşiktaş’tan Everton’a giderken sosyal medyasında “Asla bir veda değil” sözlerini kullanmıştı.

Maç sonrası açıklamasında da bu sözlerini hatırlatan Cenk Tosun, sosyal medya hesabına bu sözleri yazdığını ve öyle olduğunu kendisinin yuvasına döndüğünü söyledi. Beşiktaş’ı şampiyon yapmaya ve takım arkadaşlarına destek olmaya geldiğini vurguladı.

Kendisine de iyi geldiğini söyleyen Cenk Tosun uzun zaman sonra takıma golle katkı yaptığını söyledi. Rakiplerin yendiği haftada gelip gelmelerinin iyi olduğunu belirtti. Maçta takım halinde iyi oynadıklarını ve tüm takım arkadaşlarını kutladığını iletti.

Ben Sende Tutuklu Kaldım

Cenk Tosun, Beşiktaş’a imza atarken “Ben sende tutuklu kaldım” şarkısını söylediğini hatırlattı. Takıma destek olmaya geldiğini, şampiyonluk yarışına katkı sağlamaya geldiğini vurgulayan Cenk Tosun, Beşiktaş’ın bu sene şampiyon olacağını düşündüğünü söyledi.

Kendisinin sahada her şeyini vereceğine söz vermesinin ardından elde ettiği başarıları ailesine ve çocuklarına armağan etti.

Attığı goller sonrasında armasını öpmesi ile ilgili ise kendisinin İngiltere’ye eğitmeden önce de aklına gelen ilk şeyin armayı öpmek olduğunu söyledi. Sevincini böyle paylaştığını iletti.

Comments are closed.