Cenk Tosun’un Sakatlığı Ortaya Çıktı

cenk tosunun sakatligi ortaya cikti 3buyukler

Süper Lig’in 26. Haftasını bay geçen Beşiktaş, Cenk Tosun’dan gelen kötü haber ile sarsıldı. Süper Lig’in ikinci yarısına Cenk Tosun ile birlikte iddialı bir şekilde başlayan Beşiktaş en iyi oyuncularından birinin sakatlanması ile ligde geri düşecek mi?

Milli futbolcunun sakatlığının nedeni ise açıklandı. İşte Beşiktaş’ın yıldız oyuncusunun sakatlığının ayrıntıları.

Cenk Tosun Hırsının Kurbanı Oldu

Beşiktaş’ta Cenk Tosun şoku devam ediyor. Siyah beyazlı takımın devre arası transfer döneminde kadrosuna eklediği tek isim olma özelliğini koruyan Cenk Tosun eski takımı olan Beşiktaş’a şampiyonluk için geldiğini belirtmişti.

Takımına bir gün geri döneceğini daha giderken söyleyen Cenk Tosun’un yaşadığı erken sakatlık siyah beyazlı takımı hüsrana uğrattı.

Siyah beyazlı takımın ara transfer döneminde Everton’dan kiraladığı golcü oyuncu Gençlerbirliği maçında sakatlanmıştı.

Yıldız ismin sakatlığının ciddileşmesindeki esas neden ise ortaya çıktı. Beşiktaş’a fırtına gibi dönen Cenk Tosun hırsının kurbanı oldu.

Gençlerbirliği maçında iki gol atan Cenk Tosun dizine soyunma odasında küçük bir tedavi uygulattı ve 3 gün boyunca dinlenmesi tavsiye edildi. Yıldız futbolcunun dizini zorlamaması gerekiyordu.

Ancak Cenk Tosun uzun süre yedek kaldığı için bir an önce formasını almak istedi. İstanbul’a döner dönmez ertesi gün soluğu Ümraniye’de aldı.

Şut çalışması sırasında ise kendisini iyice zorlayan ve bu zorlama sonucunda dizinde ödem oluşan milli futbolcunun Yukatel Denizlispor maçında forma giymemesi ihtimali oldukça yüksek.

Şampiyonluk İçin Gelmişti

cenk tosunun sakatligi ortaya cikti 3buyukler 2

Cenk Tosun daha önceki açıklamalarında Beşiktaş’ı şampiyon yapmak için elinden geleni yapacağını gönül verdiği siyah beyazlı renklerin 2020-2021 sezonunda şampiyon olması için her şeyi yapacağını söylemişti.

Yaşadığı sakatlığı bu nedenle görmezden gelerek antrenmanlarda ve maçlarda kendisini zorlamaya devam etti. Bunun sonucunda ise sakatlığı daha da kötüye gitti ve önümüzdeki haftalarda ki maçlarda yer alamama ihtimali yüksek.

Özellikle de 2 ezeli rakibi ile aynı puanda olması nedeni ile Beşiktaş’ın oynayacağı ve kazanması gereken 3 puan hayati önem teşkil ediyor. Cenk Tosun’un sakatlığının derecesi ve hangi maçlarda yer alamayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Ayrıca inceleyebilirsiniz

Mohamed Salah: Hızın ve Golcülüğün İkonu

Mohamed Salah, günümüz futbolunun en tanınmış ve etkili oyuncularından biridir. Hem hızlı ayağı hem de …