Cimbom’a Bedelsiz Gelen Aktürkoğlu’na 10 Milyon Euro

Posted by

Aslan ekibi, hem UEFA Avrupa Ligi hem de Süper Lig 2021 – 2022 sezonundaki mücadelesine devam ediyor. Galatasaray, gündeme sürpriz bir transfer haberi ile geldi. Geçtiğimiz sezonun başında Kerem Aktürkoğlu, 24 Erzincanspor’dan bedelsiz olarak Sarı Kırmızılı kulübe gelmişti. 22 yaşındaki genç yeteneğin Avrupa yolcusu olduğu öğrenildi.

Yeşil sahada gösterdiği performans ile Avrupa ekiplerinin dikkatini çeken deneyimli sporcu için belirlenen tutar ise 10 milyon Euro. İşte Kerem Aktürkoğlu’nun sürpriz transferinden merak edilen tüm detaylar…

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda mücadele eden Cimbom’dan flaş bir transfer haberi geldi. Daha önce hiçbir bedel ödemeksizin kadrosuna dahil ettiği Kerem Aktürkoğlu’na Avrupa’dan transfer teklifi geldi. Genç yeteneğin transferinin ocak ayında tamamlanması bekleniyor.

Galatasaray’ın En Az Kazananı Kerem

Kerem Aktürkoğlu, senelik maaşı ile Galatasaray oyuncuları arasından en az maaş alma unvanına sahip. 22 yaşındaki genç yeteneğin yıllık ücreti 900 bin Türk Lirası. Yeşil sahada gösterdiği başarılı performans ile Avrupa ekiplerinin dikkatini çeken deneyimli sporcu için yeni talipler söz konusu.

Alınan duyumlara göre Fransız ve Alman futbol kulüplerinden Kerem Aktürkoğlu’na transfer teklifi geldi. 24 Erzincanspor’dan Cimbom’a bedelsiz olarak gelen sol kanat oyuncusu için düşünülen tutar ise 10 milyon Euro.

Sarı Kırmızılı yöneticiler Kerem ile yeni sözleşme imzalamak istemişti. Ancak, Avrupa kulüpleri nedeni ile yapılan bu teklif kabul edilmedi.

Lyon ve Nantes Kerem’in Peşinde

Fransız takımlarından Lyon ve Nantes’in Kerem Aktürkoğlu’nun peşinde olduğu öğrenildi. Avrupa ekiplerinin, yakın bir gelecekte 22 yaşındaki sporcu için harekete geçmesi bekleniyor.

Sarı Kırmızılı forma ile gösterdiği başarılı performans sayesinde sol kanat oyuncusu, milli takıma kadar yükselmişti. Yeşil sahadaki hızlı ve atik oyunu ile göz dolduran Kerem Aktürkoğlu’nun bonservis bedeli 10 milyon Euro olarak belirlendi.

Kerem Aktürkoğlu, 2021 – 2022 sezonu boyunca Galatasaray’da en çok forma giyen futbolcu unvanını aldı. Aslan, genç yeteneğin sözleşmesine 20 milyon Euro karşılığında serbest kalabileceğine dair bir madde eklemek istedi, fakat Kerem bunu kabul etmedi.

Comments are closed.